Przeglądarka na Androida. Jaka najlepsza, szybka i stabilna?

Wybór odpowiedniej przeglądarki na telefon z Androidem jest trudnym zadaniem. Jest wiele opcji, a każda ma wady i zalety. Jeśli jednak szukasz przeglądarki internetowej, która jest szybka i stabilna, w naszym zestawie mamy te, które warto rozważyć i zainstalować w telefonie. Które zapewnią szybkie ładowanie stron, stabilność i bezpieczeństwo podczas surfowania w sieci? Sprawdzamy funkcjonalności siedmiu przeglądarek na telefon z Androidem. Wybierz dla siebie tą najlepszą.

Najlepsze przeglądarki na telefon z Androidem

Android zazwyczaj ma wbudowaną przeglądarkę internetową, ale to nie znaczy, że warto rezygnować z testowania innych aplikacji. Wręcz przeciwnie. Istnieją znacznie lepsze propozycje, które mogą poprawić i przyspieszyć korzystanie z internetu w telefonie.

Do wyboru przeglądarki na telefon z Androidem dobrze jest podchodzić z otwartą głową. Ponieważ prezentowane niżej przeglądarki internetowe są darmowe, każdy użytkownik może do woli sprawdzać ich funkcjonalności, aż znajdzie taką, która spełni wszystkie jego wymagania. Oto siedem opcji, od których warto zacząć.

Reklama

Firefox. Przeglądarka na Androida, która nie wychodzi z mody

Firefox jest bardzo stabilną przeglądarką na telefon z Androidem. Nie zawiesza się, rzadko kiedy dochodzi do awarii, a dodatkowo - ta przeglądarka została zaprojektowaną z myślą o prywatności i ochronie przed śledzeniem. 

W jaki sposób działa ta opcja? Firefox automatycznie blokuje treści z sieci podejmujące próbę śledzenia aktywności użytkownika.

Firefox to rozwiązanie niesłusznie niedoceniane. Jeśli trafi się na stronę lub narzędzie, które nie współpracuje z popularną przeglądarką internetową Google Chrome, w pierwszej kolejności można spróbować użyć przeglądarki Firefox, która z dużym prawdopodobieństwem sobie z tym poradzi. 

Przeglądarka na telefon. Jakie zalety ma Opera?

Opera jest szybką przeglądarką na telefon z blokerem reklam. Skutecznie usuwającym niechciane komunikaty i pomaga zachować prywatność. Zawdzięcza to wbudowanemu VPN. Opera ma również spersonalizowany kanał informacyjny, w którym można znaleźć wiadomości dostosowane do zainteresowań użytkownika Androida. To ciekawe miejsce na szukanie różnego typu inspiracji.

Wymieniając zalety Opery, nie można zapomnieć o trybie nocnym, który ułatwia buszowanie po internecie na telefonie z Androidem nocnym markom. Trzeba też pamiętać o innych ustawieniach i ułatwieniach, np. możliwości dostosowania rozmiaru tekstu do swoich preferencji.

Google Chrome. Najszybsza przeglądarka na Androida?

Przeglądarka Google Chrome jest często instalowana na telefonach z Androidem, ponieważ jest najszybszym rozwiązaniem na rynku. Ponadto dostęp do niej może mieć każdy: zarówno użytkownik komputera Mac, jak i PC. Łatwo synchronizuje się także z telefonami.

Przeglądarka internetowa Chrome to pewność łatwego użytkowania, szybkości i powszechnej dostępności. Z funkcjonalności Chrome oferuje spersonalizowane wyniki wyszukiwania, autouzupełnianie i bezpieczne przeglądanie stron, także w trybie incognito.

To ostatnie może spodobać się np. rodzicom małych dzieci, ponieważ Google ma oko na to, co jest przeglądane i - jeśli uzna witrynę za potencjalne zagrożenie - wyświetli ostrzeżenie i zablokuje dostęp. Ta przeglądarka internetowa ma także wbudowaną funkcję tłumaczenia, która umożliwia szybkie rozumienie zagranicznych stron internetowych.

Jaka przeglądarka na telefon? Może Dolphin z obsługą Flasha

Dolphin do przeglądania stron podchodzi inaczej. W tej przeglądarce na telefon używa się gestów, np. można narysować literę G, aby przejść do wyszukiwarki Google. Samemu można decydować o gestach: tworzyć je i linkować do dowolnych witryn lub funkcji związanych z obsługą aplikacji.

Przeglądarka internetowa Dolphin umożliwia także łatwą obsługę Flasha, blokera reklam oraz przeglądanie stron w trybie prywatnym. Nie ma przeszkód, by zainstalować dodatki takie jak np. Dropbox.

Dolphin to niewątpliwie ciekawa i oryginalna opcja, jednak może mieć problemy ze stabilnością i nie jest najszybsza. Najlepiej sprawdzi się w przypadku tych, którzy mają dość nudnych i sprawdzonych rozwiązań, a z internetu korzystają dla celów innych niż zawodowe.

Samsung Internet Browser. Nie tylko na telefonach Samsung?

Nie tylko użytkownicy telefonów Samsung mogą korzystać z Samsung Internet Browser. Powinni o niej pomyśleć szczególnie ci, którzy mają zestaw słuchawkowy Gear VR. Konfigurując telefon i gogle Samsung Gear VR, będzie można używać tej przeglądarki internetowej we wciągającej rzeczywistości wirtualnej!

Osoby, które nie mają tego zestawu, nie muszą skreślać przeglądarki na starcie. Ma wiele zalet. Jest bezpieczna, ma funkcje zapobiegające śledzeniu aktywności, informuje o niebezpiecznych witrynach i blokuje treści, które uzna za szczególnie podejrzane.

Niestety Samsung Internet Browser nie może zostać zsynchronizowana z innymi przeglądarkami.

Przeglądarka na telefon Naked Browser. Intuicyjna i najlepsza?

Kolejną przeglądarką na system Android, o której prawdopodobnie nie słyszały osoby niezainteresowane tematem, jest Naked Browser. Jest to bardzo prosta i intuicyjna w użytkowaniu przeglądarka internetowa, która - dzięki minimalistycznemu interfejsowi - może być świetną propozycją dla dzieci i osób starszych, które dopiero uczą się korzystania z internetu.

Naked Browser - ze względu na prosty wygląd - zużywa mało pamięci, a do tego dba o bezpieczeństwo użytkowników. Oferuje też kilka przydatnych funkcji takich jak np. możliwość przywrócenia używanych zakładek, jeśli przeglądarka ulegnie niespodziewanemu wyłączeniu.

Esocia. Korzystanie z przeglądarki jest dobre dla planety?

Właściciele telefonów z Androidem zastanawiający się, którą przeglądarkę wybrać, mogą się kierować nie tylko funkcjonalnościami, ale także wizerunkiem firmy, która dane rozwiązanie oferuje. Esocia to wyszukiwarka, która zysk z reklam przeznacza na sadzenie drzew. Jej użytkownicy zasadzili już ponad 150 milionów roślin.

Esocia wyróżnia się także tym, że wszystkie dane wyszukiwane w niej są kasowane w ciągu 48 godzin.

To idealne rozwiązanie dla osób, które dbają o swoją prywatność i ekologię. Choć Esocia ma mniej funkcji niż inne przeglądarki, spełnia minimalistyczne potrzeby osób, które korzystają z przeglądarki internetowej w celach niezawodowych.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google Chrome | Firefox | Microsoft Edge
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy