W końcu jest! Ta nowość na WhatsAppie ucieszy wszystkich

WhatsApp to bardzo popularny komunikator, którego używamy na co dzień, by pozostawać w kontakcie z bliskimi, znajomymi czy współpracownikami. No i wiecie jak to jest, na telefonie zazwyczaj piszemy szybko, wręcz w biegu, często możemy więc popełniać błędy. Gdy wydarzy się to w konwersacji z rodziną to jeszcze pół biedy, gorzej, kiedy palec omsknie się nam w rozmowie z szefem. Ale to koniec małych zawałów, WhatsApp będzie miał bowiem nową funkcję, która na zawsze rozprawi się z naszymi literówkami.

Dziń dobry. Znaczy... Dzień dobry! O, widzicie, na WhatsAppie mogłabym to edytować, bo... Tak się składa, że nową funkcją, o jakiej mówiłam, jest właśnie edytowanie wiadomości. I jest to zdecydowanie świetna zmiana, z której skorzystają wszyscy użytkownicy — no, pod warunkiem że swoje błędy zauważą.

Wprowadzenie funkcji edytowania wiadomości ogłosił na swoim profilu na Facebooku Mark Zuckerberg.

W edycji wiadomości nie chodzi jednak tylko o poprawianie błędów. Zawsze możemy też dodać więcej do naszej wypowiedzi albo skrócić ją, jeśli w przypływie złego nastroju napisaliśmy, że deszcz sprawia, że nie mamy zamiaru wyściubiać nosa spod kołdry, a przecież szef pytał tylko o to, czy podejdziemy na chwilę do komputera i właściwie było to polecenie, a nie pytanie o nasze preferencje pogodowe.

Reklama

Aby zmienić coś w naszej wypowiedzi, dotychczas mogliśmy jedynie usunąć wiadomość (co możemy zrobić w ciągu 60 godzin od jej wysłania) albo poprawić się w kolejnej. To trochę niewygodne, a jeśli jesteśmy bardzo nieuważni, a odpisujemy w trzęsącym się autobusie, może się nagle okazać, że wyślemy całą nitkę kolejnych wiadomości, którymi może niekoniecznie chcielibyśmy kogokolwiek zasypywać.

Jak edytować wiadomość na WhatsApp? To proste

Aby edytować swoją wiadomość, musimy ją dotknąć i przytrzymać przez chwilę. W menu, które nam się wyświetli, wybieramy opcję "Edytuj".

Co istotne, możemy to zrobić w ciągu 15 minut od wysłania wiadomości. Zmodyfikowane przez nas wiadomości będą miały specjalne oznaczenie informujące o tym, że zaszły zmiany, natomiast nie będzie nigdzie wyświetlone, jakie — nie będzie dostępna żadna historia edycji, użytkownicy nie zobaczą więc poprzednich wersji wiadomości.

Meta zapowiedziała, że funkcja jest już wprowadzana i będzie dostępna globalnie w ciągu kilku tygodni.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że wkrótce z tego typu funkcji będziemy mogli skorzystać też na przykład na Messengerze, na którym bardzo mi jej brakuje.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | nowa funkcja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy