Fenomenalna wizualizacja VR lądownika Wenera na powierzchni Wenus

W latach 70. ubiegłego wieku na powierzchni Wenus pojawiły się rosyjskie lądowniki w ramach misji Wenera. Jako pierwsze w historii wykonały one kilka zdjęć tego tajemniczego globu.

Mattias Malmer, grafik i programista, specjalizujący się w tworzeniu dzieł ze świata eksploracji kosmosu i wirtualnej rzeczywistości, postanowił wykorzystać zdjęcia lądownika i panoramiczne obrazy powierzchni Wenus wykonane przez urządzenia Wenera do stworzenia wizualizacji VR.

Efekt po prostu zapiera dech w piersi swoimi szczegółami i klimatem tego wciąż dla nas tajemniczego globu. Na wizualizacji możemy zobaczyć lądownik i najbliższe jego otoczenie. Wenus jest bardzo gorącą planetą. Blisko 80 procent powierzchni planety stanowią równiny bezustannie aktywnych wulkanów.

Reklama

Atmosfera bogata jest w dwutlenek węgla i grube chmury dwutlenku siarki, które generują najsilniejszy efekt cieplarniany na planetach Układu Słonecznego, przez co temperatura na powierzchni sięga 460 stopni Celsjusza. Czujecie ten gorąc wylewający się z tej pięknej wizualizacji VR?

Źródło: GeekWeek.pl/Mattias Malmer/Twitter / Fot. Mattias Malmer

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy