Łazik na Marsie natrafił na skałę, w której znajduje się łańcuszek dziwnych otworów

Naukowcy z NASA nie mają pojęcia, jak mogły powstać te otwory. Eksperci uważają, że to wydarzenie niezwykłe, bowiem czegoś takiego nie odkryto w całej historii eksploracji Marsa. To efekt działalności inteligentnych istot?

Łazik na Marsie natrafił na skałę, w której znajduje się łańcuszek dziwnych otworów
Łazik na Marsie natrafił na skałę, w której znajduje się łańcuszek dziwnych otworówGeekweek - import

Agencja opublikowała obraz wizualnie bardzo ciekawie prezentującej się skały na swojej stronie internetowej w niedzielę (28.03). Obraz został wykonany za pomocą lewej kamery Mastcam-Z. Tuż po publikacji, entuzjaści eksploracji kosmosu i obcych cywilizacji natychmiast zgłosili odkrycie czegoś niezwykłego w tej skale.

Okazuje się, że w jej środkowej i dolnej części znajdują się otwory. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo większość skał jest podziurawiona jak siło, gdyby nie fakt, że otwory znajdują się w identycznej odległości od siebie, a do tego ułożone są w linii prostej.

Na pierwszy rzut oka wygląda to jakby wykonała je inteligentna istota, ponieważ rzadko spotyka się, by coś takiego powstało w naturalny sposób, nawet na Ziemi. Jaki naturalny proces na Marsie mógł za to odpowiadać? Na razie nie wiadomo.

NASA nie wypowiedziała się na ten temat. Eksperci uważają, że skała mogła być potraktowana laserem. Jest wielce prawdopodobne, że nie pochodzi z Marsa. Możemy mieć tu do czynienia z meteorytem. Niestety, nie wiadomo, skąd tam przybył. Może z Ziemi? W najbliższych dniach zagadka może zostanie rozwiązana. Łazik ma wykonać dokładne badania tej skały.

Miejsce lądowania łazika Perseverance, czyli krater Jezero, jest fascynującym miejscem obfitującym w wiele różnorodnych geologicznie formacji. Kiedyś było to dno wielkiego jeziora wypełnionego wodą. W jego odmętach czy na obrzeżach mogły funkcjonować biologiczne organizmy. Naukowcy wierzą, że w jeszcze w tym roku uda się im odkryć ślady jakichś organizmów.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA / Fot. NASA/Kevin M. Gill

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas