Pierwszy człowiek, który obleci Księżyc ze SpaceX, rusza do kosmicznego domu

Kosmiczna turystyka rozkręca się coraz szybciej. Za kilka miesięcy szef Amazonu i Grupy Virgin zaoferują loty na granicę kosmosu, a kosmiczny dom wypełni się turystami od amerykańskich i rosyjskich firm.

Już 8 grudnia na pokładzie statku Sojuz MS-20 na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej poleci także japoński miliarder, Yusaku Maezawa. Możecie kojarzyć te nazwisko, ponieważ 2 lata temu pojawił się on na konferencji SpaceX, gdzie z Elonem Muskiem zapowiadał swój lot wokół Księżyca.

Maezawa będzie pierwszym od dawna kosmicznym turystą, który spędzi 2 tygodnie na pokładzie kosmicznego domu. Plan zakłada, że odbędzie tam szkolenia, ale i też wypocznie od naszej planety. Japończyk przygotuje się do historycznej wyprawy, którą będzie śledziło na żywo miliony ludzi.

Reklama

Mówimy tutaj o oblocie naturalnego satelity naszej planety. Maezawa ma stać się pierwszym człowiekiem niezwiązanym z przemysłem kosmicznym, który dokona tego wyczynu. Przypominamy, że chce on wraz z grupę kilku swoich przyjaciół udać się w pełną niebezpieczeństw wyprawę w kosmos na pokładzie statku Starship od SpaceX.

Zanim to nastąpi, japoński miliarder poleci na pokład ISS wraz z producentem filmowym Yozo Hirano. Razem nakręcą tam ujęcia do swojego nowego projektu. Za realizację misji odpowiada firma Space Adventures. Jej przedstawiciele chwalą się, że już teraz zgłaszają się do nich tysiące ludzi dysponujących zasobnym portfelem, chętnych do wydania od 50 do 90 milionów dolarów na lot w kosmos.

Źródło: GeekWeek.pl/Space Adventures / Fot. SpaceX

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy