Reklamy na Ziemi to za mało. Elon Musk wyśle na orbitę pierwszego satelitę reklamowego

Czas na reklamy wyświetlane w kosmosie. Jakiś czas temu pojawił się taki kontrowersyjny projekt, ale teraz z fikcji przechodzimy do rzeczywistości. Przedsięwzięciem zajmie się nikt innych, jak sam Elon Musk.

SpaceX wraz z kanadyjską firmą Geometric Energy Corporation (GEC) już w przyszłym roku wyśle na orbitę pierwszego satelitę wyświetlającego reklamy. Samo urządzenie będzie bardzo małe, zatem nie będzie go widać z powierzchni Ziemi, ale firma ma bardzo sprytny plan, dzięki któremu chce zbić na nim fortunę i rozkręcić internetowy biznes.

Nie, nie będzie to, przynajmniej na razie, gigantyczny billboard, który przyćmi gwiazdy. Satelita typu CubeSat zostanie wyniesiony na orbitę w ramach programu RideShare, realizowanego przez SpaceX. Jego nazwa wyjaśnia wszystko. DOGE-1 został opłacony w całości z Dogecoinów. Urządzenie będzie wyposażone w mały ekran LCD.

Reklama

GEC zaoferuje możliwość wykupienia specjalnych tokenów. Za ich pomocą będzie można zmieniać położenie, kolor i czas wyświetlenia jednego piksela na ekranie. Oczywiście, takie tokeny będzie można zakupić za pomocą kryptowalut. Satelita będzie również wyposażony w kamerę, a stream obrazu na żywo z wyświetlacza zobaczymy na np. YouTube.

Firma nie ukrywa, że misja ma jeszcze bardziej spopularyzować inwestowanie w kryptowaluty i wykorzystać ich potencjał do budowania zupełnie nowej formy rozrywki i grywalizacji w kosmosie. Jeśli projekt zrobi furorę, to możemy oczekiwać, że na niebie pojawi się więcej takich satelitów, a w przyszłości pewnie nawet wielkie billboardy. W końcu, czego nie zrobi się dla pieniędzy.

Źródło: GeekWeek.pl/Geometric Energy Corporation / Fot. Geometric Energy Corporation

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama