SpaceX zapewnił Kalifornijczykom niezwykły spektakl na nocnym niebie

Poniedziałkowy start i lot rakiety Falcon-9 z misją SAOCOM wyglądał na niebie iście spektakularnie. Niektórzy mieszkańcy Kalifornii myśleli, że to manifestacja UFO.

Trzeba przyznać, że misje kosmiczne wykonywane przez SpaceX z bazy Vandenberg Air Force Base w Kalifornii, jak nigdzie indziej, często wyglądają przepięknie. Tak stało się wczoraj (08.10), gdy rakieta Falcon-9 odbyła swój kolejny udany lot, tym razem z misją SAOCOM 1A. Na poniższym filmie możecie zobaczyć lot Falcona-9 i sam moment separacji pierwszego i drugiego stopnia rakiety.

Po wyniesieniu na orbitę argentyńskiego satelity, pierwszy stopień rakiety wylądował pomyślnie na platformie Landing Zone 4, leżącej w bazie Vandenberg Air Force Base w Kalifornii. Było to pierwsze lądowanie boostera na lądzie po starcie rakiety z zachodniego wybrzeża.

Reklama

Satelita należący do argentyńskiej agencji kosmicznej (CONAE) będzie służył rządowi do monitorowania obszaru całego kraju i tworzenia lepszych programów ochrony przyrody i zabezpieczenia społeczeństwa na wypadek wystąpienia tragicznych w skutkach klęsk żywiołowych.

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX/Twitter / Fot. Eric Garcetti/Twitter

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy