Tak wyglądałaby Olimpiada w mikrograwitacji, na pokładzie kosmicznego domu [WIDEO]

Letnia Olimpiada w Tokio już się zakończyła, ale emocje po tym największym wydarzeniu sportowym jeszcze długo z nami pozostaną. Najlepiej widać to na pokładzie kosmicznego domu. Astronauci w roli sportowców.

Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, z okazji zakończenia Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio, postanowiła pokazać, jak wyglądałoby takie wydarzenie, gdyby było zrealizowane na pokładzie kosmicznego domu. Pewnie domyślacie się, że byłoby dużo śmiechu. Obejrzyjcie filmy.

Francuski astronauta, Thomas Pesquet, opublikował na swoim profilu na Twitterze kilka materiałów filmowych, na których możemy zobaczyć załogę w roli sportowców, realizujących się w najróżniejszych dyscyplinach sportowych, a wśród nich: pływanie synchroniczne, strzelectwo wyborowe i akrobatyka.

Reklama

Może teraz wydać się to komiczne, ale kiedyś, gdy ludzkość zamieszka na innych światach, i nie będzie można w bazach wytworzyć sztucznej grawitacji, stworzenie nowych, kosmicznych dyscyplin sportowych, by podtrzymać ziemską tradycję, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Może Jeff Bezos, Elon Musk i Richard Branson kiedyś zorganizują swoją kosmiczną wersję Olimpiady na pokładach statków kosmicznych i kapsuł dla kosmicznych turystów. Zawsze to dodatkowy element unikalnej rozrywki dla wszystkich tych, którzy marzą o podróży w kosmos.

Źródło: GeekWeek.pl/Thomas Pesquet/NASA/ESA / Fot. Thomas Pesquet/NASA/ESA

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy