Reklama

Ten futurystyczny pojazd dostarczy turystów do kosmicznego hotelu

Firma Sierra Space w ubiegłym roku rozpoczęła szkolenia astronautów do lotów swoim pojazdem Dream Chaser do nowej stacji kosmicznej, a w tym roku ta piękna wizja ma stać się rzeczywistością.

Firma Sierra Space w ubiegłym roku rozpoczęła szkolenia astronautów do lotów swoim pojazdem Dream Chaser do nowej stacji kosmicznej, a w tym roku ta piękna wizja ma stać się rzeczywistością.
Ten futurystyczny pojazd dostarczy turystów do kosmicznego hotelu /Sierra Space /materiały prasowe

W ubiegłym roku, firma Sierra Space z siedzibą w Kolorado ogłosiła swoje wielkie plany budowy i obsługi pierwszego na świecie w pełni zintegrowanego komercyjnego centrum lotów kosmicznych i akademii szkolenia astronautów. Teraz dowiadujemy się, że akademia już rekrutuje i szkoli trzy różne typy astronautów, którzy polecą do zbudowanej jeszcze w tej dekadzie Orbital Reef, czyli pierwszej prywatnej stacji kosmicznej.

Ma być ona wspólnym przedsięwzięciem firmy Blue Origin na czele z Jeffem Bezosem i Sierra Space. Orbitalna Rafa ma być nieco większa od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na jej pokładzie będzie mogło funkcjonować jednocześnie nawet 10 osób. Jej budowa ma rozpocząć się w drugiej połowie lat 20. i skończyć pod koniec dekady, gdy ISS będzie już zdeorbitowana.

Reklama

Założyciel Amazonu chce stworzyć pierwszy kosmiczny hotel

Jak zapowiada założyciel Amazonu, obiekt ten będzie naprawdę zaawansowany technologicznie. Ma on powstać głównie z nadmuchiwanych modułów i wydajnych paneli solarnych. Na pokładzie znajdą się technologie, których próżno szukać na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Bezos zapowiada, że będą tam prowadzone eksperymenty na potrzeby prywatnych firm, a także obiekt będzie przeznaczony dla kosmicznych turystów.

Komercjalizacja przestrzeni kosmicznej, zaczynając od niskiej orbity okołoziemskiej, będzie wymagała innowacyjnego podejścia do selekcji, szkolenia i przygotowania dużej liczby kobiet i mężczyzn, których będziemy potrzebować do życia i pracy w kosmosie — powiedział Tom Vice, prezes Sierra Space.

Statek kosmiczny Dream Chaser dla kosmicznych turystów

Szef Amazonu pragnie, by turyści mogli tam spędzać luksusowe wakacje, zupełnie jakby przebywali na tropikalnych wyspach. Oprócz podziwiania widoku ziemskich oceanów z perspektywy kosmosu, będą nie tylko zachwycać się bezkresem otchłani Wszechświata, ale również "pływać" po Orbitalnej Rafie w stanie nieważkości. Do nowego kosmicznego domu będą dostarczani na pokładzie mini-wahadłowca o nazwie Dream Chaser od firmy Sierra Space. Pojazd w wersji towarowej o ładowności do 5 ton ma wejść do użytku już w przyszłym roku.

Sierra Space zapowiedziała, że rozpoczęła już proces selekcji astronautów, a główne szkolenie rozpocznie się na przełomie 2023 i 2024 roku. Firma ma nadzieję, że pierwszych astronautów uda się wysłać na orbitę pojazdem Dream Chaser już w 2026 roku, gdzie rozpoczną budowę Orbitalnej Rafy.

Jeff Bezos nie ukrywa, że Orbital Reef ma stać się wstępem do budowy pierwszego miasta na ziemskiej orbicie. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że cały jego kosmiczny plan jest dość kontrowersyjny. Bezos chciałby, aby wszyscy ludzie zamieszkali na ziemskiej orbicie, a Ziemię pozostawiłby dzikiej przyrodzie i zaledwie kilku najbogatszym ludziom, którzy mogliby sobie tam spędzać wakacje.

Polecamy na Antyweb | Szybkie parowanie Google rozpozna smartfony. Na pierwszy ogień Samsung Galaxy S23

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dream chaster | Orbital Reef

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy