Virgin Galactic już ze zgodą na loty w kosmos. Niebawem załogowy lot [WIDEO]

Szykuje się nam pojedynek Jeffa Bezosa z Richardem Bransonem o wykonanie pierwszego załogowego lotu na skraj kosmosu. Wszystko może stać się jasne już w połowie przyszłego miesiąca. Dzieje się historia.

Założyciel Amazonu już 20 lipca odbędzie pierwszy lot, wraz ze swoim bratem i jeszcze jedną osobą, na skraj kosmosu swoją kapsułą i rakietą. Cała trójka będzie mogła podziwiać naszą planetę z perspektywy orbity, co do tej pory było zarezerwowane tylko dla astronautów i kilku miliarderów.

Po piętach depcze mu Richard Branson, szef grupy Virgin, w tym firmy Virgin Galactic, która testuje swój statek kosmiczny o nazwie VSS Unity. Okazuje się, że za chwilę może wybuchnąć potężna rywalizacja pomiędzy miliarderami. Obaj otrzymali już zgodę FAA na loty załogowe, zatem już tylko dni dzielą nas od historycznego wydarzenia. W końcu zwykli ludzie będą mogli latać w kosmos.

Reklama

Eksperci uważają, że pierwszy orbity dosięgnie założyciel Amazonu, a dopiero po nim szef grupy Virgin. Jego firma zaplanowała na kolejne tygodnie kilka lotów testowych. W jednym z nich udział mają wziąć specjaliści z Włoch. Sam Branson na pewno odbędzie pierwszy komercyjny lot, który może mieć miejsce na początku przyszłego roku. Fani firmy uważają jednak, że miliarder może zrobić niespodziankę Bezosowi, i polecieć na skraj kosmosu jeszcze przed nim, w ramach jednego z lotów testowych.

Start misji założyciela Amazonu odbędzie się 20 lipca, w 52. rocznicę lądowania misji Apollo 11 na Księżycu. Cała podróż w kosmos będzie trwała ok. 10 minut. Kapsuła ma wzbić się na wysokość ok. 110 kilometrów ponad powierzchnię naszej planety nad stanem Nevada w USA. Następnie rakieta i kapsuła wylądują na pustyni, a kosmiczni turyści zostaną zabrani elektrycznymi Rivianami do ośrodka firmy.

Źródło: GeekWeek.pl/Virgin Galactic / Fot. Virgin Galactic

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama