Reklama

Klik w reklamę, wydasz 1000 zł na Allegro i stracisz dużo więcej kasy

Allegro znów na celowniku cyberprzestępców, którzy ruszyli z nową kampanią phishingową. W reklamach publikowanych na Facebooku zachęcają do inwestowania w popularną platformę internetową. Oszuści wykorzystują tym samym wizerunek firmy. Nie daj się oszukać, sprawdź, jak działają przestępcy i bądź czujny.

  • "Zainwestować w Allegro? Oblicz swój potencjalny zysk" - czytamy w reklamie, którą odnajdziemy między innymi na Facebooku. 
  • Jak zwykle w takich przypadkach pojawia się obietnica zarobku, która w łatwy sposób może skusić wielu, zwłaszcza w obliczu inflacji. Widzimy też znajome logo popularnej platformy handlowej. Tak oszuści wykorzystują wizerunek marki. 
  • Co stanie się, gdy klikniesz w taki materiał reklamowy?

Szybki, gwarantowany zysk z inwestycji w Allegro? Nic z tego!

Zostaniemy przeniesieni na fałszywą stronę internetową. Oszuści przekonują: "Zainwestuj w polskie marzenie! Inwestuj w Allegro! Firma Allegro rozpoczynała działalność w garażu, a teraz pokonuje gigantów, takich jak Amazon i eBay w ich własnej grze". 

Reklama

To przecież takie proste, prawda? Nie, ale cyberprzestępcy chcą w jakiś sposób nas namówić, więc czemu by nie przytoczyć pięknej historii o sukcesie, który jest niemal na wyciągnięcie ręki.

Pojawia się też zapewnienie, które jeszcze bardziej ma nam zapewnić same zyski: "Pamiętaj, że inwestując online możesz zyskać bez względu na to, w którą stronę pójdzie cena akcji. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać właściwy kierunek. Inwestuj w akcje Allegro już teraz!".

Co ciekawe, aby uzyskać więcej informacji nt. inwestycji... musimy się zarejestrować, podając swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy, a także zgodzić się z zapisami polityki prywatności i regulaminu. Wyrażamy też zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych. Na stronie widnieje także zapis, że aby inwestować, musimy mieć ukończone 18 lat. W rzeczywistości inwestycja nie ma miejsca. Cyberprzestępcom zależy tylko na tym, aby nas okraść.

Na stronie wielokrotnie przywoływany jest serwis Allegro, ale odnajdziemy też znajome logo Visa, Mastercard i innych.

O zagrożeniu poinformował Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego na swoim profilu na Twitterze.

Czytaj na Antywebie | Eksplorator plików w Windows 11 przejdzie ogromną metamorfozę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Allegro | fikcyjne inwestycje | cyberbezpieczeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy