Makabryczne znalezisko w Yellowstone, czyli niebezpieczne gorące źródła

W jednym z najsłynniejszych parków narodowych USA doszło do makabrycznego odkrycia. W gorącym basenie hydrotermalnym strażnicy znaleźli… unoszącą się ludzką stopę.

W poprzednim tygodniu (16 sierpnia) pracownik parku narodowego Yellowstone znalazł ludzką stopę w bucie, która pływała w jednym z hydrotermalnych basenów - Abyss Pool, który położony jest w West Thumb Geyser Basin w południowej części parku.

Według oficjalnego komunikatu obecnie trwa dochodzenie, które jest prowadzone przez odpowiednie służby. Dotychczasowe dowody wskazują, że incydent z udziałem jednej osoby miał prawdopodobnie miejsce rankiem 31 lipca w Abyss Pool. Służby twierdzą, że był to nieszczęśliwy wypadek, jednak trwa śledztwo w celu ustalenia okoliczności śmierci. Z powodu odkrycia West Thumb Geyser Basin został tymczasowo zamknięty dla zwiedzających.

Reklama

W poprzednim roku Yellowstone odwiedziło około 4,8 mln ludzi. Park rozciąga się na prawie 9000 kilometrów kwadratowych i położony jest nad olbrzymią komorą magmową (72 km długości, 30 km szerokości, 660 km głębokości). Komora ta znajduje się ledwie 7 km pod powierzchnią ziemi.

Zabójcze gorące źródła

Abyss Pool to gorące źródło, które jest jednym z najgłębszych tego typu form w całym parku narodowym - głębokość wynosi 16 m. Temperatura wody wynosi około 60 stopni Celsjusza.

Niestety tego typu wypadki nie są rzadkością w Yellowstone. W 2016 roku młody mężczyzna zmarł po ześlizgnięciu się z promenady i wpadnięciu do gorącego źródła w Norris Geyser Basin. Z kolei w ubiegłym roku dwie osoby musiały być hospitalizowane po poparzeniu przez naturalną gorącą wodą. W sierpniu 2000 roku jedna osoba zmarła w wyniku wpadnięcia do gorącego źródła w Lower Geyser Basin.

W komunikacie parku można przeczytać: "Odwiedzającym przypomina się, aby pozostali na promenadach i szlakach w obszarach termalnych i zachowali szczególną ostrożność wokół terenów termicznych" - park. Strażnicy dodają także: "Ziemia na obszarach hydrotermalnych jest delikatna i cienka, a tuż pod powierzchnią znajduje się parząca woda".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Yellowstone | gorące źródła
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy