Rusza akcja Bezpieczny Polak. Powiadomienia o zagrożeniach na wakacjach

Firma Selectivv wystartowała z inicjatywą Bezpieczny Polak, która zadba o bezpieczeństwo Polaków podróżujących po całym świecie i ułatwi im dostęp do ważnych informacji o zagrożeniu.

Rozpoczął się okres wakacyjny, a to czas, w którym podróżujemy najczęściej. Inicjatywa Bezpieczny Polak ma sprawić, że będziemy czuli się pewnie podczas swoich podróży po całej planecie.

Jeśli znajdziemy się w strefie zagrożenia, spowodowanej wystąpieniem klęski żywiołowej lub ataku terrorystycznego, to będziemy na bieżąco informowani o sytuacji oraz udzielone zostanie nam wsparcie najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej lub odpowiednich służb.

Do akcji Bezpieczny Polak została wykorzystana sztuczna inteligencja, która monitoruje globalną sieć w poszukiwaniu zagrożeń o wypadkach, katastrofach, klęskach żywiołowych i atakach terrorystycznych. Jeśli AI wykryje zagrożenie, jest ono wysyłane do Selectivv, a tam jest pieczołowicie analizowane.

Reklama

Rusza akcja Bezpieczny Polak. Powiadomienia o zagrożeniach na wakacjach. Fot. Selectivv.

W chwili poważnego zagrożenia, w przeglądarce lub aplikacjach zainstalowanych w naszych smartfonach, w miejscu reklam, pojawi się specjalny komunikat ostrzegawczy. Po kliknięciu na niego pojawią się dodatkowe informacje i linki do odpowiednich stron, które udzielą nam większej ilości informacji na ten temat lub otoczą fachową opieką.

Cały system działa automatycznie, więc nie musimy robić kompletnie nic, aby być otoczeni ochroną Bezpieczny Polak, chyba, że macie włączony AdBlock (program blokujący wyświetlanie reklam), to w takim przypadku system może nie działać w prawidłowy sposób.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Selectivv

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama