Użytkownicy Netfliksa w Polsce na celowniku oszustów. Uwaga na przekręt

Użytkownicy Netfliksa w Polsce ponownie są na celowniku oszustów. Cyberprzestępcy sięgnęli po stary przekręt, który polega za zastraszaniu ofiar poprzez brak autoryzacji płatności. Miejcie się na baczności, bo tak naprawdę jest to oszustwo. Jego celem jest wyłudzenie waszych danych logowania do platformy Netflix oraz informacji o kartach płatniczych.

Netflix to popularna platforma streamingowa. Także w Polsce, a więc nie dziwi, że zainteresowanie nią, a dokładniej jej użytkownikami wykazują także oszuści. Cyberprzestępcy wykorzystują różne metody, których celem jest wykradzenie danych ofiar. O nowym przekręcie poinformował niedawno CERT Polska. Nie jest to nowy sposób, a dosyć przestarzały, ale niektórzy mogą się nabrać i ponieść konsekwencje.

Oszuści podszywają się pod Netfliksa w Polsce

Cyberprzestępcy wysyłają do użytkowników Netfliksa w Polsce fałszywe wiadomości e-mail, w których informują o problemie z dokonaniem autoryzacji płatności za dostęp w platformie. Następnie czytamy, że w konsekwencji członkostwo zostało zawieszone, ale obecna subskrypcja pozostaje aktywna. Są to oczywiście nieprawdziwe informacje, a dalej mamy już typowy przekręt związany z próbą wykradzenia danych.

Reklama

Oszuści informują użytkowników, że mogą rozwiązać zaistniały problem (choć tak naprawdę go nie ma) poprzez zalogowanie się na specjalnej stronie. Uwaga, link z wiadomości e-mail to pułapka. Prowadzi on na stronę bardzo podobną do Netfliksa, ale tak naprawdę jest ona fałszywa. W tym miejscu cyberprzestępcy chcą przejąć wasze dane, w tym login i hasło do platformy, a następnie także karty płatniczej, co później może mieć konsekwencje w postaci utraty pieniędzy.

Nie daj się uszukać

Wspomniana wyżej metoda w atakach oszustów pojawia się nie pierwszy raz. W rzeczywistości jest to znany od lat przekręt, który co jakiś czas powraca. Niestety nie wszyscy o tym wiedzą. Pamiętajcie, że Netflix nie wysyła tego typu wiadomości do subskrybentów i nie prosi o podawanie danych kart płatniczych w innych miejscach od specjalnego modułu na własnej stronie, gdzie takie informacje się wpisuje.

Cyberprzestępcy czyhają na ofiary, które nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakim może być utrata danych kart płatniczych. Pamiętajcie, aby tego typu informacje wpisywać jedynie na zaufanych stronach internetowych. To samo dotyczy wszystkich innych prywatnych danych. Warto też sprawdzać poprawność adresów URL odwiedzanych stron. Jakakolwiek zmiana już może świadczyć o tym, że witryna może być fałszywa i służy do wyłudzania danych.

Polecamy na Antyweb:  Twój dom okiem satelity? Tu sprawdzisz jak wygląda

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | oszustwo | oszuści
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy