Bill Gates: Liczba zgonów z powodu CoVID-19 będzie niczym, przy tym, co nas czeka

Miliarder snuje naprawdę apokaliptyczne wizje dotyczące przyszłości ludzkości, jeśli w porę się nie opamiętamy. Według niego, najgorsze znajduje się dopiero przed nami, a pierwsze oznaki są już widoczne.

Bill Gates kilka lat temu ostrzegał ludzkość przed groźnym wirusem, a teraz czyni to samo w kwestii zmian klimatycznych. Czy powinniśmy sobie wziąć do serca jego sugestie? Niedawno miliarder opublikował swoją nową książkę, która omawia temat globalnego ocieplenia. Jest już ona dostępna w polskich sklepach. Gates pisze w niej, nie tylko o tym, jak w prosty sposób lepiej zadbać o środowisko naturalne w swoim gospodarstwie domowym, ale również przewiduje przyszłe wydarzenia.

Największy na świecie filantrop udzielił wywiadu polskim mediom: TVN24 i Gazecie Wyborczej. Straszy w nim populację świata, że zmiany klimatyczne mogą pochłonąć więcej istnień ludzkich, niż II wojna światowa. To wszystko głównie przez głód, który zawładnie planetą na skutek problemu suszy i powodzi. Wielkie migracje ludności, nigdy nie obserwowane w przeszłości, doprowadzą do destabilizacji wielu bogatszych krajów, które zwyczajnie upadną.

Reklama

Gates uważa, że wielkimi krokami nadchodzi klimatyczna i społeczna Apokalipsa. Założyciel największej na świecie fundacji charytatywnej uważa, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak tragicznie będzie wyglądała przyszłość ich potomstwa, o którą teraz tak dbają, jednocześnie nie przejmując się tym, co będzie za kilka dekad. Według niego, krótkowzroczność to wielki błąd i problem.

Jeden z najbogatszych ludzi świata jest pewien, że już w przyszłej dekadzie każdego roku z powodu zmian klimatycznych będzie umierać kilka razy więcej ludzi, niż obecnie na koronawirusa SARS-CoV-2. Gates ostrzega, że głód i kląski żywiołowe, do których będzie dochodziło w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej, zmuszą kilka miliardów ludzi do migracji do krajów bogatszych i lepiej sobie radzących.

Oznacza to, że problemy będą odczuwalne praktycznie dla całej ludzkości, a skończy się to obniżeniem jakości życia wszystkich mieszkańców naszej planety. Co ciekawe, wielu ekspertów uważa, że zmiany klimatyczne mogą być zbawienne, bo doprowadzą do wyrównania jakości życia całej populacji i zakończą wielkie kontrasty materialne, które obecnie coraz bardziej się nasilają. ONZ też realizuje wiele projektów związanych z wyrównaniem kwestii materialnych najbogatszych i najbiedniejszych krajów świata.

Gates ostatnio ostro skrytykował Elona Muska za plany kolonizacji Marsa. Uważa on, że powinniśmy skupić się na Ziemi, a nie uciekać od problemów na Czerwoną Planetę. Współzałożyciel Microsoftu niepochlebnie wypowiada się również o kryptowalutach. Górnictwo cyfrowych monet pochłania niebotyczne ilości energii na potrzeby bezwartościowej spekulacji. Gates uważa też, że pomysł Muska na zakup pojazdów Tesli za kryptowaluty to porażka, ponieważ ekologiczne pojazdy są w ten sposób kupowane za brudne pieniądze, które powstają z energii pochodzącej np. ze spalania węgla.

Źródło: GeekWeek.pl/TVN24/Gazeta Wyborcza

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy