Ta eko-maszyna zmienia dwutlenek węgla w paliwo i walczy z globalnym ociepleniem [FILM]

Najnowsze technologie pozwalają nam już coraz efektywniej radzić sobie z problemem emisji CO2 do atmosfery. Musimy pamiętać, że to właśnie przez niego atmosfera podgrzewa się i następują zmiany klimatyczne.

W ubiegłym roku powstał kolejny ekologiczny wynalazek, który w praktyczny sposób może temu przeciwdziałać. Wówczas był prototypem, ale teraz już pierwszy egzemplarz rozpoczął swoją pracę. Jego atrybutem jest fakt, że dzięki niemu każdy z nas może dołożyć kolejną cegiełkę do ratowania Matki Natury, i to jeszcze w trakcie swojej codziennej ciężkiej pracy. Urządzenie zostało zaprojektowanie i zbudowane przez firmę Soletair Power.

System HVAC filtruje powietrze, pochłania z niego dwutlenek węgla i przekształca go na paliwo. CO2 jest naturalnym efektem oddychania. Emitujemy go każdego dnia w ogromnych ilościach. Gdy przebywamy w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach, jego zbyt duże stężenie może niekorzystanie wpłynąć na nasze samopoczucie, zdrowie, a nawet życie. A gdyby tak zmienić CO2 w paliwo?

Reklama

Jak to działa w praktyce? Otóż HAVC pochłania dwutlenek węgla i wilgoć/wodę, które przechodzą przez komorę wypełnioną specjalnymi granulkami. Zawierają one związki aminowe. Wiążą się one z CO2 i pozwalają go magazynować. Następnie, w chwili rozpoczęcia produkcji paliwa, granulki podgrzewane są do 120 stopni Celsjusza i wówczas uwalniają CO2 i wodę do specjalnego zbiornika.

W elektrolizerze rozdziela się wodę na wodór i łączy się go z CO2 w reaktorze metanowym. Tam powstaje czysty metan w formie gazowej. Co ciekawe, HVAC został wyposażony w wydajny ekspres do kawy, który zasilany jest metanem. Inżynierowie z Soletair Power chwalą się, że ich wynalazek sprawdzi się idealnie w korporacjach. W przestrzeniach biurowych generuje się duże ilości dwutlenku węgla i jednocześnie pracownicy każdego dnia piją hektolitry kawy.

HVAC pozwala wytworzyć z CO2 emitowanego przez 1500 pracowników aż 1500 litrów metanu dziennie, który może być później wykorzystany właśnie do zasilenia ekspresu do kawy czy innych urządzeń biurowych. Urządzenie ma dość kompaktowe rozmiary, bo mierzy 2 metry wysokości, 5 metrów długości i 1 metr szerokości. Soletair Power uważa, że HVAC bez problemu można zainstalować w praktycznie każdym biurze i wykorzystać jego niesamowity potencjał ku efektywniejszemu ratowaniu klimatu.

Źródło: GeekWeek.pl/Soletair Power / Fot. Soletair Power

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy