Netflix zaostrza cenzurę i usunie wszystkie Wasze recenzje filmów i seriali

Gigant internetowy pozbędzie się wszystkich recenzji filmów i seriali wystawianych przez użytkowników. Władze najwidoczniej uważają, że robicie zły PR jego produkcjom.

Nowe recenzje będą przyjmowane w serwisie tylko do końca miesiąca, a w sierpniu Netflix zacznie usuwać recenzje w swoim serwisie VoD. Wcześniej firma zlikwidowała też system ocen gwiazdkowych.

Gigant uważa, że likwidacja gwiazdek i recenzji jest podyktowana małym zainteresowaniem tymi funkcjami, ale użytkownicy uważają, że chodzi o cenzurę. Jest ona związana z tworzeniem złej promocji produkcjom Netflixa.

Netflix zaostrza cenzurę i usunie wszystkie Wasze recenzje filmów i seriali. Fot. Netflix. 

Nie jest tajemnicą, że ludzie sugerują się opiniami innych. Jeśli większość wystawi negatywną opinię w postaci gwiazdek lub recenzji, to często nowi użytkownicy odpuszczają sobie oglądanie produkcji i społeczności się nią nie interesują.

Reklama

Dla giganta oznacza to straty finansowe. Likwidacja możliwości wyrażania opinii przez użytkowników Netflixa w serwisach VoD, co stanie się faktem już w przyszłym miesiącu, sprawi, że to sama firma będzie mogła sugerować swoim użytkownikom, co według niej i innych warto obejrzeć.

Źródło: GeekWeek.pl/Netflix / Fot. Netflix

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama