Reklama

7 niezwykłych prezentów gwiazdkowych

Ponieważ przedświąteczna gorączka sięga zenitu, przygotowaliśmy dla was listę najlepszych i najbardziej odjechanych gadżetów. Warto dobrze się jej przyjrzeć, aby oszczędzić sobie stresu związanego z wymyślaniem choinkowych niespodzianek.

Świąteczne podarunki często są przewidywalne i zbyt poważne. Pora zastąpić je czymś szalonym, nietypowym, a co najważniejsze - niezwykle użytecznym. Właśnie takie technologiczne gadżety znalazły się na poniższej liście. Czerpcie z niej jak najwięcej inspiracji!

GEAR4 - Głośniki Angry Birds

Entuzjaści Angry Birds mogą cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem emitowanym przez jedną z 3 popularnych postaci: Red Bird, Black Bomber lub Helmet Pig. Kolorowe głośniki szerokopasmowe z wbudowanym subwooferem, mają dostarczać potężne i czyste brzmienie. Urządzenia dodatkowo wyposażono w stację dokującą dla iPoda, iPhone lub iPada oraz wejście audio mini-jack 3,5 mm zgodne z każdym odtwarzaczem multimedialnym.

Reklama

Ceny:

Zestaw głośnikowy Red Bird 279 zł;

Zestaw Black Bird i Helmet Pig: 369 zł;

Smartcam - wideobezpieczeństwo po polsku

Smartcam to pierwsza w Polsce multimedialna usługa wideo umożliwiająca zobaczenie i usłyszenie na żywo, co dzieje się w naszym domu lub firmie. Aby z niej skorzystać, wystarczy dostęp do internetu. Obraz i dźwięk można odbierać za pomocą komputera, tabletu lub telefonu komórkowego w dowolnym miejscu na świecie.

Wbudowana funkcja detekcji ruchu za pomocą czujnika - cyfrowego bądź działającego na podczerwień - umożliwia rozpoczęcie nagrywania po wykryciu ruchu. Nagrania można przechowywać na serwerze Smartcam nawet do 30 dni lub w dowolnym momencie zgrać je na dysk własnego komputera.

Cena: abonament od 35 zł miesięcznie

Cam-255D - troskliwa wideo niania

Kamery Cam-255D ustawiona w dziecięcym pokoju przekazuje obraz do monitora nadzorowanego przez rodziców, dzięki czemu nieświadome niczego pociechy mogą bawić się bez zakłóceń.

Cam-255D to zestaw złożony z kamery i monitora przekazujących sobie cyfrowej jakości obraz i dźwięk w paśmie 2,4GHz w odległości do stu metrów. Transmisja jest całkowicie wolna od zakłóceń i może odbywać się również w ciemności dzięki trybowi Night Vision. Kamera, za sprawą ruchomego obiektywu, obejmuje swoim zasięgiem dużą przestrzeń, co wpływa na bezpieczeństwo podopiecznych.

Cena: 549 zł

Cyber Eye HD - okulary polaryzujące z wbudowaną kamerą

Jest to idealne urządzenie dla wszystkich miłośników sportów zimowych, kolarstwa czy skatebordingu. Okulary Manty nagrywają obraz w popularnym formacie AVI, w jakości HD.

W dowolnym momencie można udokumentować swoje wyczyny sportowe i wrzucić je do sieci natychmiast po skończonym przejeździe. Okulary pozwalają na szybką i intuicyjną komunikację z komputerem osobistym, dzięki czemu każdy z filmów łatwo można wgrać do serwisów takich jak Facebook, YouTube czy Vimeo. Dodatkowo posiadają soczewki polaryzujące i mogą posłużyć jako zwykłe okulary przeciwsłoneczne.

Cena: 149 zł

Roomba 780 - połączenie robota z odkurzaczem

Zbliżają się świąteczne porządki, ale po co samemu łapać za mopa, zmiotkę oraz odkurzacz, jeśli może nas zastąpić robot do sprzątania. Doskonałą propozycją jest Roomba 780.

Roomba samodzielnie odkurza każdy rodzaj podłogi, usuwając z nich kurz, zabrudzenia i sierść zwierząt. Monitoruje przestrzeń, w której się porusza ponad 60 razy na minutę, używając kilkudziesięciu czujników. Dzięki wspomnianym czujnikom m.in. nie spadnie ze schodów, ominie przestrzeń między meblami, prześlizgnie się naokoło nóg krzeseł, stołów czy pod łóżkami. Wystarczy nacisnąć przycisk Clean i zostawić sprzątanie robotowi. Albo zaprogramować jego pracę na konkretny dzień i godzinę.

Koszt: 2399 zł

3D Minoru - pierwsza kamerka internetowa 3D

Przypominająca kształtem małego robota, kamera Minoru 3D to pierwsza mini kamera internetowa umożliwiająca nagrywanie filmów trójwymiarowych. Minoru 3D wyposażona jest w dwa obiektywy rejestrujące obraz z różnych punktów (pod różnymi kątami), rozmieszczone podobnie jak ludzkie oczy.

Kamera nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania na komputerze odbiorcy. Do oglądania obrazu w trzech wymiarach potrzebne są jedynie okulary 3D. Oprogramowanie dostarczane z kamerą umożliwia nagrywanie filmów i fotografowanie. Za pomocą jednego kliknięcia można przesyłać pliki wideo na serwis YouTube oraz wysyłać znajomym zdjęcia pocztą elektroniczną.

Cena: ok. 250 zł

Hama 216M - biurkowa niszczarka dokumentów

Dzięki małym rozmiarom nie zajmuje zbyt dużo miejsca na biurku (15 x 20,4 x 33,2 cm), a przyjemne wzornictwo sprawia, że urządzenie nie przypomina elektronicznego kosza na śmieci. Obsługa za pomocą korbki uniezależnia sprzęt od źródła energii.

Według międzynarodowej normy DIN 32757 nowa niszczarka Hama zapewnia 3-ci poziom bezpieczeństwa (na pięć możliwych). Nadaje się więc bardzo dobrze do utylizacji dokumentów poufnych. Są one cięte na paski o szerokości mniejszej niż 2 mm oraz długości mniejszej niż 80 mm.

Cena: 129 zł

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy