Reklama

Apple pracuje nad płynnym Terminatorem?

Apple właśnie odkupił wszystkie patenty od firmy Liquidmetal Technologies. Czyżby Apple chciało stworzyć własnego T1000, robota z ciekłego metalu znanego z filmu "Terminator 2"?

Umowa została upubliczniona 5 sierpnia. Na jej mocy, Liquidmetal Technologies, Inc. z Delaware zbywa na rzecz spółki-córki "cały dorobek intelektualny", tymczasem ta spółka odpłatnie przyznaje Apple i tylko Apple stałą licencję na wykorzystanie technologii Liquidmetal na całym świecie.

"Steve Jobs i Kamień Filozoficzny" - tak najwyraźniej będzie się nazywać nowy rozdział w historii firmy. Dlaczego Apple interesuje się technologią i jak zamierza ja wykorzystać? Liquidmetal mówi, że stop łączy twardość i odporność na korozję takich metali, jak tytan i stal nierdzewna, ale zarazem posiada zalety plastiku, ponieważ jest elastyczny i łatwo uformować z niego pożądany kształt:

Reklama

- stop jest 2,5 raza bardziej wytrzymały od popularnych stopów tytanu, ale od nich lżejszy,

- 1,5 raza twardszy od stali nierdzewnej, ale od niej lżejszy,

- 2-3 razy bardziej odporny na odkształcenia od powszechnie stosowanych metali,

- jest nierdzewny,

- nie odbarwia się,

- można z niego robić cieńsze, ale bardziej wytrzymałe obudowy,

- można z niego robić cieńsze i odporne na odkształcenia powłoki chroniące większe powierzchnie,

- trudno go zadrapać.

Firma twierdzi, że superstop ma powyższe zalety, ponieważ jest ciałem amorficznym, czyli substancją stałą, której cząsteczki ułożone są chaotycznie, niczym cząsteczki płynów. Dotychczas nie stworzono metalu o podobnych właściwościach.

Film prezentuje możliwości stopu opracowanego przez tę spółkę:

Stop można dostosować do konkretnych potrzeb, modyfikując skład chemiczny substancji. Patenty Liquidmetal wykorzystywane już są w przemyśle zbrojeniowym, medycznym, sportowym oraz do produkcji pojazdów kosmicznych NASA.

Źródło informacji

gizmodo.pl

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama