Autonomiczny samochód będzie biurem na kołach

Firma Regus, dostawca rozwiązań w zakresie powierzchni biurowych, wspólnie z producentem samochodów, firmą Rinspeed przygotowała projekt prototypowego samochodu XchangE, który zostanie przedstawiony publiczności podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Projekt ten ma przekształcić samochód w pełni skomunikowane biuro i przestrzeń konferencyjną.

Koncepcja autonomicznego samochodu zmieni sposób,  w jaki pracujemy w podróży.
Koncepcja autonomicznego samochodu zmieni sposób, w jaki pracujemy w podróży.materiały prasowe

Koncepcja pojazdu wspiera dążenie firmy Regus do umożliwienia pracy w podróży i jest powiązana z rozwijającą się siecią lokalizacji Regus Express, usytuowanych wzdłuż europejskiej sieci autostrad. Możliwości pracy "w trzecim miejscu" (niebędącym biurem ani domem) oferowane przez firmę Regus mogłyby dzięki temu obejmować również samochód oraz węzły komunikacyjne.

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w pojeździe  XchangE umożliwiają obrócenie do tyłu przednich siedzeń  i w ten sposób stworzenie mobilnej przestrzeni do pracy i spotkań dla czterech osób. Zaawansowana technologia i systemy inforozrywki pozwalają pasażerom na komunikowanie się z biurem, wydajną pracę,  a nawet na przeprowadzenie prezentacji z wykorzystaniem laptopa. W ten sposób otrzymujemy wygodną i prywatną przestrzeń, dzięki której czas spędzony w korku w drodze na lotnisko zamieni się w okazję do produktywnej pracy "w biurze".

Autonomiczny samochód nie tylko pomoże w prowadzeniu interesów w podróży, lecz zaoferuje także większą elastyczność w zakresie wyboru godzin pracy. Rozwiązania zastosowane w pojeździe pozwolą na  wykonywanie pracy w dowolnym miejscu i czasie, dzięki czemu ograniczą konieczność zabierania pracy do domu i poświęcania na nią prywatnego czasu.

Firmy, które oferują pracownikom bardziej elastyczne warunki pracy, już dziś odnoszą wymierne korzyści. Jak wynika z badania firmy Regus, w którym wzięło udział ponad 20 tysięcy respondentów na całym świecie, według 75 proc. ludzi biznesu elastyczne formy pracy zwiększają produktywność.

Zaangażowanie firmy Regus w projekt samochodu XchangE doskonale wpisuje się  w jej pozostałe inicjatywy  wpierające elastyczne formy pracy. W wyniku realizacji strategii Regus Express, wzdłuż sieci dróg i autostrad oraz w węzłach komunikacyjnych powstały obiekty biznesowe i przestrzenie robocze ze swobodnym dostępem. Placówki te zlokalizowano między innymi na dworcach kolejowych, stacjach usług przy autostradach, a także, w ramach programu pilotażowego współtworzonego z firmą Shell, na stacjach benzynowych w Berlinie.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas