Blblio-Mat - książka z automatu

Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć wyraźny spadek czytelnictwa na świecie. Wciąż jednak są osoby, które lubią wypoczywać z dobrą lekturą w dłoni. Dla bibliofilów powstał Blblio-Mat, automat wydający używane książki za symboliczną opłatą.

Biblio-Mat został stworzony przez Craiga Smalla, który wykonał go dla The Monkey's Paw, jednej z księgarni/antykwariatu w Toronto. Pełna automatyzacja procesu zakupu używanej książki jest bardzo chwalona zarówno przez właściciela księgarni, jak i odwiedzających sklep klientów.

Biblio-Mat zbudowany jest ze szkieletu starej metalowej szafki, pomalowanej w kolorystyce charakterystycznej dla strategii marketingowej księgarni. Maszyna nie jest technicznym arcydziełem - działa jak standardowy automat wydający losowe produkty po wrzuceniu monety o odpowiednim nominale - w tym wypadku jest to 2 dol.

Książki znajdują się w tylnej części automatu w trzech, ruchomych szufladach, do których w dowolnym momencie można dołożyć kolejne pozycje.

Losowy wybór książki można potraktować jako specyficzną loterię. Z drugiej strony jest to ciekawy sposób na zwiększenie czytelnictwa.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: książki | automat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama