CoolerBot - z lodówką na zwierzaki

CoolerBot to amatorski, zdalnie sterowany pojazd samobieżny-robot, wyposażony w kamerę podczerwieni i lustrzankę, służący do fotografowania z ukrycia dzikich zwierząt.

Steve Norris amatorsko skonstruował już kilkanaście robotów - od grających w szachy po nocnego stróża. Tym razem przyszła pora na coś przydatnego fotografom - zwłaszcza tym działającym z ukrycia. CoolerBot to sporych rozmiarów samobieżna skrzynia, stanowiąca platformę dla dwóch wysięgników.

Na jednym z nich zamontowana jest kamera z możliwością obserwacji w podczerwieni, na drugim zamocować można lustrzankę. Jeśli jest ona wyposażona w bezprzewodowy transmiter/sterownik, w prosty sposób można zdalnie sterować wykonywaniem zdjęć.

Reklama

Zdalnie sterowany napęd i duże, balonowe koła zapewniają natomiast CoolerBotowi niezłe właściwości terenowe i sporą zwrotność. Jak sprawuje się w akcji, można zobaczyć na poniższych filmach.

Wielu intrygować może skrzynia zawierająca "wnętrzności" CoolerBota - cóż, jak sama nazwa wskazuje, jest to nic innego, jak przenośna lodówka. Wysięgniki i zwieszenie mniejszego koła zostały natomiast skonstruowane z kanalizacyjnych rur PVC. Zasilanie elektroniki i napędu urządzenia zapewniają dwa akumulatory, które doładowywane są przez dwa panele słoneczne. Zapewnia to dość duże możliwości wykorzystywania CoolerBota w terenie.

Fotografuj.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama