DisplAir - holograficzny ekran dotykowy

Zastanawialiście się jak może wyglądać połączenie ekranu dotykowego i hologramu? Rosyjska myśl technologiczna pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Technologię hologramów czeka sporo udoskonaleń, bo chociaż widzieliśmy kilka obiecujących projektów, do ideału wciąż jeszcze daleko. Niewykluczone jednak, że kolejnym krokiem na drodze rozwoju będzie tworzenie hologramów obsługiwanych za pomocą gestów i dotyku.

DisplAir został skonstruowany przez Maksima Kamanina. Prototyp za pomocą projektora wyświetla obraz (zarówno wideo jak i zdjęcia) na powierzchni sztucznej mgły. Kamera podczerwieni, podobna do tej z Kinecta, wykrywa ruchy użytkownika, pozwalając na manipulowanie wyświetlanym obrazem. Dzięki takiemu połączeniu otrzymujemy efekt rodem z "Raportu Mniejszości", choć do filmowej jakości jeszcze daleko.

Reklama

Poniżej możecie zobaczyć jak działa prototyp. DisplAir obsługiwany jest w ten sam sposób jak każdy ekran dotykowy, choć czas reakcji nie należy do najszybszych. Jego twórcy mają nadzieję, że ich technologia zostanie wykorzystana np. do budowy wielkich, 140-calowych ekranów, zdolnych wyświetlać interaktywne reklamy.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Hologram | ekran dotykowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama