FLYM - najcieńsze głośniki na świecie

Producenci akcesoriów do smartfonów zmuszeni są do kompromisu godzącego głośność i jakość dźwięku z jak najmniejszymi rozmiarami gadżetu. Nietypowe rozwiązanie tej kwestii oferują przedstawione przez Designaffairs Studio niezwykle cienkie głośniki FLYM.

Wbudowany w większość telefonów głośniczek jest zazwyczaj zbyt mały do głośnego słuchania muzyki, a jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Nie zawsze mamy jednak możliwość podłączenia telefonu do solidnego, stacjonarnego sprzętu. Pomocne mogą okazać się w takim przypadku miniaturowe głośniki, które jednak zawsze zajmują nieco miejsca. Rozwiązaniem tego problemu postanowiło zająć się monachijskie Designaffairs Studio, gdzie powstał projekt głośników FLYM.

FLYM to składane głośniki, w których najgrubszą i wystającą poza obudowę częścią jest gniazdo minijack. Po rozłożeniu części głośnika są utrzymywane razem przez magnetyczny zatrzask. Złożony głośnik ma grubość kilku milimetrów i choć raczej nie nadaje się do noszenia w kieszeni, z powodzeniem schowamy go np. w książce czy teczce z dokumentami.

Co istotne, nie jest to jedynie ciekawa koncepcja. Wprawdzie głośników nie ma jeszcze na rynku, a termin ich pojawienia się na półkach sklepowych pozostaje nieznany, ale przedstawiciele Designaffairs Studio twierdzą, że trwają prace nad przekształceniem obiecującego projektu w sprzęt przeznaczony do sprzedaży.

Reklama

Łukasz Michalik

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: głośniki | akcesoria
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy