Garmin Fenix - nowy zegarek z GPS dla podróżników

Garmin, firma znana głównie ze sprzedaży wszelkiej maści produktów z odbiornikami GPS, swoją ofertę wzbogaci niedługo o nowy gadżet. Będzie to zegarek, który ma zastąpić kilka urządzeń przydatnych na wycieczkach z dala od cywilizacji.

Nowy produkt Garmina to nie wyłącznie prosty czasomierz - te odchodzą w niebyt, po tym jak telefony w znacznej mierze przejęły ich rolę. Fenix to zegarek, który łączy w sobie wysokościomierz, barometr, kompas oraz wspomniany już GPS. Umożliwi on nie tylko poznanie naszego położenia, ale także poprowadzi nas przez wcześniej wyznaczone punkty nawigacyjne, tzw. GPS waypoints.

Ponadto Fenix, jak każde off-roadowe urządzenie od Garmina, wyposażony jest w funkcję TrackBack. Pozwoli ona na powrót do punktu startowego w razie zgubienia się, braku widoczności (spowodowanej np. zamgleniem) lub złej pogodny. Umożliwi w prosty sposób także ponowne wybranie trasy, którą już raz wędrowaliśmy.

Fenix będzie dostępny w sklepach pod koniec sierpnia, jednak nie będzie to tani gadżet - jego cena wyniesie około 400 dolarów.

Kamil Nowotnik

http://gadzetomania.pl

Reklama
Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Garmin | zegarek | GPS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama