Giętkie ekrany AMOLED jeszcze w tym roku

Nie od dzisiaj Samsung ostrzy sobie zęby na giętkie wyświetlacze OLED. Pierwszy prototyp Koreańczycy zaprezentowali już w ubiegłym roku, obiecując tym samym, że masowa produkcja ruszy w 2012 roku. Wiele wskazuje na to, że słowa giganta nie były rzucone na wiatr.

Prezes Samsung Mobile Display zdradził, że projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku. Produkcja pierwszej partii elastycznych wyświetlaczy ruszy w drugim lub trzecim kwartale. Drugą linia ruszy kilka miesięcy później. Innowacyjna technologia trafi najpierw do smartfonów i tabletów.

Zresztą, na rynku jest już co najmniej jedno urządzenie wyposażone wprawdzie nie w giętki, ale wygięty ekran. Mowa tutaj o Samsungu Galaxy Nexus, którego przedni panel jest wyraźnie wklęsły. Ten drobny zabieg daje efekt ciekawy wizualnie i wygodny w kwestii użytkowania.

Z czasem to innowacyjne rozwiązanie zobaczymy również w telewizorach i innych urządzeniach wyposażonych w ekrany dotykowe. Według koreańskiego giganta jest to tylko kwestią czasu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ekran | Samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy