Hitachi - interfejs rodem z Raportu mniejszości

Rozwiązania stosowane obecnie już wkrótce będą przestarzałe, najlepszym tego dowodem jest koncept interfejsu opracowanego przez firmę Hitachi. Japończycy uważają, że w niedalekiej przyszłości większość urządzeń będziemy obsługiwać za pomocą gestów. Bez dotyku.

Hitachi pracuje nad rozwiązaniem widocznym na poniższym klipie od około dwóch lat. Impulsem do prezentacji interfejsu był Kinect, którym chwali się Microsoft. Wszystko to, co widzimy na filmie ma pojawić się na rynku już w połowie przyszłego roku, kiedy Hitachi wprowadzi do sklepów jeden ze swoich nowych telewizorów.

Japońscy inżynierowie uważają, że interfejs sprawdzi się nie tylko w desktopowych komputerach czy telewizorach, lecz także na przykład w medycynie. Główną zaletą produktu ma być możliwość bezdotykowej obsługi., przydatna chociażby w trakcie skomplikowanych operacji wymagających całkowitej sterylności.

Reklama

Hitachi i pomysły rodem ze Spielberga:

Niestety, poza zapierającą dech w piersiach prezentacją nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących cen urządzeń obsługujących nowy interfejs. Możemy jedynie podejrzewać, że nie jest to zabawa dla najbiedniejszych.

Paweł Żmuda

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: interfejs

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama