hub:raum wybrał najlepsze start-upy
Zakończyła się trzecia edycja turboakceleratora hub:raum Kraków WARP - jednego z największych tego typu programów dla start-upów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jury, złożone z ekspertów, mentorów i partnerów wybrało spośród 11 finałowych drużyn z 9 krajów najlepszy start-up tej edycji akceleratora. Został nim Devicehub.net - platforma komunikacyjna w chmurze dla urządzeń Internet of Things.
9 grudnia zakończyła się trzecia edycja hub:raum Kraków WARP - jednego z największych programów akceleracyjnych w regionie Europy Środkowo - Wschodniej. Podczas ośmiu intensywnych dni, 11 zespołów z Polski, Grecji, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Hiszpanii, Macedonii, Węgier i Izraela, uczestniczyło w warsztatach i wykładach prowadzonych przez ekspertów i mentorów będących częścią światowej sceny start-upowej. Jedynym polskim start-upem zaproszonym do 3. edycji hub:raum Kraków WARP był Sense, aplikacja oferująca indywidualnie wyselekcjonowane materiały prasowe, zgodne z zainteresowaniami poszczególnych użytkowników.
Każdy zespół otrzymał 5000 dolarów w usługach Amazon Web Services, natomiast zespół hub:raum Kraków przyznał specjalną nagrodę w wysokości 5000 euro zespołowi Devicehub.net.
Wszystkie 11 zespołów zostało zaproszone do dalszych rozmów dotyczących inwestycji. Jeśli zakończą się one sukcesem, to wybrany projekt (lub projekty) otrzyma finansowanie (do 80000 euro), mentoring, darmową przestrzeń coworkingową oraz, co najistotniejsze, dostęp do sieci nawet 150 milionów klientów operatorów Grupy Deutsche Telekom w 12 europejskich krajach.
- Ta edycja utwierdziła nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku. Przez osiem dni w hub:raum Kraków gościliśmy młodych, niesamowitych ludzi, skupionych na pracy nad swoim projektem i jego rozwojem, myślących biznesowo i posiadających świetne techniczne umiejętności. Widzieliśmy jak pracują i jak poważnie traktują swoje przedsięwzięcia, a także udział w WARPie. Czwarta edycja, o której już intensywnie myślimy, będzie jeszcze większa i atrakcyjniejsza. Do współpracy zapraszamy firmy będące liderami na rynku technologicznym, z którymi już prowadzimy rozmowy - powiedział Jakub Probola, Head of hub:raum Kraków.
Zwycięskie zespoły 3 edycji hub:raum Kraków WARP:
1 miejsce: DeviceHubDevicehub.net jest to platforma internetowa, która nie tylko zbiera dane, ale również nadaje sens danym wygenerowanym przez miliardy podłączonych urządzeń i pomaga podejmować lepsze, bardziej świadome decyzje. Więcej informacji: http://devicehub.net/. 2 miesjce: Driver CopilotDriver Capilot Suite jest rozwiązaniem, które pozwala łączyć ze sobą poszczególne auta celem większego bezpieczeństwa kierowców oraz bardziej efektywnemu ruchowi drogowemu. Umożliwia firmom ubezpieczeniowym, dystrybutorom samochodów, firmom oferującym pomoc drogową i wynajmującym auta, lepiej docierać z ofertą nowych i innowacyjnych rozwiązań do potencjalnych klientów. Więcej informacji: http://www.amodo.eu/driver-copilot-suite/.3 miejsce: Pzartech
Druk 3D wymaga uproszczenia by stać się popularnym, ogólnodostępnym rozwiązaniem. Firma Pzartech proponuje konsumentom one-stop-shop, czyli współpracujące ze sobą usługi drukarskie 3D połączone z ideą odwróconej aukcji. Elementy są drukowane wygodnie, tanio i lokalnie. Pzartech chroni własność intelektualną poprzez uniemożliwienie dostępu konsumentowi do plików 3D i poprzez wdrażanie rozwiązań zabezpieczających drukowanie. Pzartech działa na różnych rozwiązaniach, tak aby drukowanie 3D było łatwością dla każdego, kto posiada drukarkę. Więcej informacji: http://www.pzartech.com/.