Innowacyjne buty treningowe Adidas dla prawdziwych twardzieli

Aarish Netarwala zaprojektował dla firmy Adidas parę butów treningowych, które symulują wrażenia płynące z biegania po miękkim piasku. Ma to zapewniać znacznie intensywniejsze doznania treningowe.

Buty prototypowe o nazwie Grit mają podeszwę kratownicową, która sprawia, że stopa użytkownika jest niestabilna podczas uderzeń o podłoże. Odtwarza to efekt zatapiania stopy w miękkim piasku.

Po odwiedzeniu parku Manhattan Beach w Kalifornii, Aarish Netarwala stwierdził, że wielu sportowców ćwiczy na stromych wydmach, które stale się przesuwają, powodując ześlizgiwanie stóp i utrudniając wspinanie się.

- Chociaż trening na miękkim piasku jest niezwykle trudny, park Manhattan Beach stał się tak popularny, że trzeba było go zamknąć i wprowadzić system rezerwacji. Kiedy dowiedziałem się, że istnieje duże zapotrzebowanie na ćwiczenia na wydmach, musiałem zrozumieć, dlaczego ludzie decydują się na tą pozornie ciężką metodę ćwiczeń - powiedział Netarwala.

Reklama

Technika treningu na miękkim piasku pozwala na zwiększanie siły nóg, przy jednoczesnym ograniczeniu bóli mięśniowych. Z myślą o takich osobach powstały buty Grit. Dzięki nim każdy może mieć wrażenie treningu na miękkim piasku, nawet gdy w okolicy nie ma odpowiedniego miejsca.

Grit to owoc współpracy marki odzieżowej Adidas z ArtCenter College of Design. Jest to pierwszy model z serii marki Adidas nazwanej Futurecraft.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Adidas | buty | trening
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy