Lassie... wiem, gdzie jesteś!

Jednym z podstawowych problemów osób, które puszczają wolno swoje psy, jest często ponowne ich znalezienie. Na rynku jest już kilka propozycji rozwiązania tej kwestii.

Najnowszą jest obroża z lokalizatorem GT40. Urządzenie to ma odbiornik GPS SiRFstarIII oraz moduł GSM, dzięki któremu przekazuje pozycję SMS-em lub przez GPRS, w trybie ciągłym lub na żądanie. GT40 wyprodukowano w Chinach i na razie tylko tam jest sprzedawany. Nie należy się temu dziwić - dla wielu Chińczyków jest szczególnie ważne, żeby domowy futrzak wrócił na obiad.

Przy okazji warto wspomnieć o zestawie Garmin Astro. Służy on do obserwacji przemieszczania się psów np. podczas polowania. Jeden ręczny odbiornik pozwala śledzić do 10 nadajników umocowanych do obroży. Na ekranie widzimy ślady psów oraz własny.

Reklama

Transmisja danych odbywa się drogą radiową, bezpośrednio od nadajników do odbiornika, co ogranicza zasięg obserwacji do kilku kilometrów (może on znacznie spadać, jeśli w okolicy jest wiele przeszkód terenowych). Zaletą tego rozwiązania jest jednak możliwość stałej obserwacji podopiecznych bez korzystania z internetu, koniecznego przy transmisji GPRS.

blogn.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy