Latające kule powiedzą którą mamy godzinę

Ekskluzywne zegarki wcale nie muszą być zrobione z najdroższych materiałów, przyozdobionych szlachetnymi kamieniami. Christophe Claret pokazuje, że liczy się również pomysł i precyzyjna konstrukcja. Oto prawdziwie magiczny i niesamowity koncept zegarka, który już wkrótce trafi do sprzedaży.

Oczywiście tworząc oryginalny zegarek czasami można trochę przesadzić. Powstają wtedy dziwaczne gadżety, które choć wyglądają ciekawie, to nie sposób odczytać z nich godziny. Ekskluzywne zegarki Christophe'a Clareta charakteryzują się za to kunsztownym wykonaniem, pomysłowymi akcesoriami i oczywiście wysoką ceną.

Nowy X-Trem-1 może się wydawać zegarkiem magicznym, ponieważ godzina pokazywana jest przez dwie czarne kule, których pozycja zmienia się wraz z upływem czasu. Maleńkie, wydrążone w środku kulki z metalu poruszają się dzięki magnesom oraz cieniutkim, ale niezwykle wytrzymałym niciom jedwabnym. Jedna z kulek wskazuje godziny, a druga minuty - odczytanie nie stanowi więc żadnego problemu.

X-Trem-1 zostanie wydany w zaledwie 8 egzemplarzach i jak na razie jego cena nie jest znana. Można się jedynie spodziewać, że będzie naprawdę duża.

Reklama

Poniżej znajdziecie rewelacyjną animację, pokazującą szczegóły konstrukcji tego ekskluzywnego zegarka.

http://gadzetomania.pl

Grzegorz Nowak

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: zegarki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama