Microsoft Surface w 2011

Absolutny hit i niezwykle oczekiwany komputer dotykowy opracowywany w ramach projektu Microsoft Surface pojawi się na rynku w ciągu trzech lat. Klienci będą mogli go nabywać około 2011 roku - informuje producent.

Microsoft Surface to komputer wyglądający jak stolik, na którym położono 30-calowy dotykowy ekran. Do obsługi urządzenia nie wykorzystuje się żadnych myszek komputerowych czy klawiatur, wystarczą ludzkie ręce. Pod warstwą ekranu zamontowano bowiem wiele cyfrowych kamer, które śledzą ruchy po powierzchni. Przy komputerze może pracować naraz kilka osób. Cena jednego egzemplarza to 5 do 10 tys. USD.

Zainteresowanie nową technologią firmy Microsoft jest duże. O swoje egzemplarze proszą firmy, Surfacem zainteresowany jest też rząd. Aby doszło do jego szerokiego zastosowania, musi pewnie jeszcze trochę upłynąć. O ile dzisiaj wiadomo, co zrobić z komputerem, kiedy Windows się zawiesza, o tyle w przypadku Microsoft Surface sytuacja zdaje się być bardziej nieokiełznana - przynajmniej dla odbiorców.

Reklama

CentrumXP.pl
Dowiedz się więcej na temat: komputer | Microsoft | Surface | Microsoft Surface

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy