Motocyklowa poduszka powietrzna - ten sprzęt ratuje życie

O samochodowej poduszce powietrznej słyszał chyba każdy. Dziś większość z nas ma je w końcu w samochodach. Ale czy słyszeliście o poduszkach powietrznych dla motocyklistów? To najnowszy wynalazek, który od niedawna ratuje zdrowie, a nawet życie kierowców jednośladów.

Motocyklową poduszkę powietrzną opracowała firma Helite. Wyglądająca niczym skorupa żółwia kamizelka jest lekka i według zapewnień producenta - nie krępuje ruchów. Jej cena to 599 dolarów. A jak działa - pokazuje niniejsza animacja komputerowa.

Oczywiście animacja to za mało, żeby przekonać kierowców do jej skuteczności. Firma Helite przeprowadziła również crash-testy z udziałem profesjonalnego kaskadera. Kamizelka przemienia się w poduszkę powietrzną w zaledwie 80 milisekund, gdy tylko sznur łączący kierowcę z motocyklem zostanie zerwany i aktywuje się system bezpieczeństwa.

Reklama


Dla tych, którzy podczas motocyklowych przejażdżek lubią prezentować się stylowo, firma Helite przygotowała wariacje na temat kamizelki: skórzaną kurtkę i parkę z wbudowanym systemem poduszek bezpieczeństwa.

A jak spisuje się poduszka powietrzna Helite w prawdziwym życiu? Najlepszym komentarzem będzie ten film. Motocyklista po groźnie wyglądającym wypadku wstaje o własnych siłach i stwierdza jednoznacznie, że ten sprzęt uratował mu życie.INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy