Naukowcy wiedzą, skąd wziął się Księżyc

Astronomowie są przekonani, że Księżyc powstał w wyniku zderzenia obiektu wielkości Marsa z Ziemią. Co więcej, nasz najeźdźca ma się całkiem dobrze i nikt nie wie, gdzie może się teraz znajdować.

Pochodzenie Srebrnego Globu jest jedną z największych zagadek. Badania wykazały, że jego struktura jest bardzo zbliżona do ziemskiej. Również w jego centrum znajduje się metaliczny rdzeń. Na tej podstawie ustalono, że nasz naturalny satelita powstał z odłamków Ziemi, po gigantycznej kolizji, do jakiej doszło miliardy lat temu. Agresorem okazało się ciało niebieskie wielkości Marsa, które z ogromnym impetem zderzyło się z naszą planetą, co doprowadziło do rozgrzania się jej płaszcza do 10 tys. stopni.

Przeprowadzone badania sugerują również, że obce ciało nie uległo całkowitemu zniszczeniu w wyniku tego zderzenia. Prawdopodobnie podążyło w swoją stronę. Nie wiemy przy tym, czy w dalekiej przyszłości nie wróci w nasze rejony.

Teorii na temat powstania Księżyca jest mnóstwo. Opisana tutaj brzmi bardzo wiarygodnie, ale na jej potwierdzenie będziemy zmuszeni jeszcze poczekać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Księżyc | astronomowie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama