Niesamowity pomysł Polaków - kostka DICE+

Nasz rodzimy wynalazek podbije świat. Urządzenie DICE+, łączące klasyczną kostkę do gry z jej cyfrowym odpowiednikiem, może stać się międzynarodowym hitem.

Kto z nas w przeszłości nie lubił grać w chińczyka, monopol czy inne planszówki? Jak wielkie emocje towarzyszyły rzutowi kostką, od którego zależał dalszy los w grze... Chuchnięcie na szczęście, energiczny ruch nadgarstkiem i szybsze bicie serca, gdy niewielki sześcian toczył się po stole. Dziś gry planszowe powoli odchodzą do lamusa, ustępując miejsca swoim elektronicznym odpowiednikom. Wiele osób narzeka na ich rozmiary, a co za tym idzie - utrudnioną mobilność i "staroświeckość". A gdyby połączyć tradycję z duchem czasu i stworzyć kostkę, która decydowałaby o losach w grze komputerowej?

DICE+ to pierwsza na świecie, opatentowana w Polsce, kostka do gry stworzona do gier elektronicznych, która połączy wirtualną rzeczywistość ze światem gier planszowych. - Od teraz każdy tablet, smartfon, laptop czy TV może stać się planszą do gry - mówił w trakcie pokazu Michał Bąk, jeden ze współtwórców kości. Z jednej strony tradycyjna kostka, z drugiej nowoczesne urządzenie, które sprawi, że pionki na ekranie przesuną się zgodnie z wynikiem.

- Powstanie kostki było reakcją na zmieniające się trendy w świecie gier planszowych - mówi pomysłodawca projektu Patryk Strzelewicz. - Uczestnicząc w międzynarodowych targach gier zauważyłem, że przestrzeń, którą dotąd przeznaczano dla gier tradycyjnych, w coraz większym stopniu zaczęły zajmować komputery. Osadzeni w świecie nietypowych kości do gier, postanowiliśmy iść za ciosem i tak powstała kość DICE+ - dodaje. Produkt zostanie w czerwcu zaprezentowany na Electronic Entertainment Expo (E3) w Los Angeles, jednych z największych światowych targach poświęconych grom.

Reklama

DICE+ daje więcej możliwości niż zwykła kostka. Poza swoją pierwotną funkcją umożliwia włączenie sekwencji kolorystycznych, a akcelerometr i czujnik ruchu pozwalają na wprowadzenie do gry elementów zręcznościowych. Dodatkowo posiada wewnątrz unikatowe światła LED-owe, które wydostają się spod powierzchni kostki, wyświetlając cyfry na ścianach. Dzięki temu do momentu zatrzymania kostki nie jest znany wynik, co nadaje grze jeszcze większej dozy nieprzewidywalności. Dodatkowo gra przy zgaszonych światłach jest nie tylko możliwa, ale także pełna niesamowitych efektów i kolorów. Pieczę nad grafiką gier sprawuje wielokrotnie nagradzane studio Platige Image, odpowiedzialne między innymi za animacje do bestsellerowej gry "Wiedźmin".

Pamiętasz, jak chcąc za wszelką cenę zwyciężyć, próbowałeś po nieudanym rzucie zmienić wynik? Każdy chce wygrać, ale uczciwość to podstawa, dlatego DICE+ nie da się przechytrzyć. Wbudowany system "anty-cheat" ocenia każdy rzut i nie pozwala na małe oszustwa w trakcie gry.

Prezentacja DICE+

Jak to działa?

Kostka DICE+ łączy się z urządzeniem za pomocą bluetooth i przekazuje do niego wynik. Zabawa nią może trwać niemal 20 godzin, bez obawy o baterie i ładowarki. Kiedy kostka się rozładuje, można ją naładować w ciągu 20 minut za pomocą standardowego micro-USB i można grać dalej.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy