Nowy rodzaj granatu - rażący prądem

Human Electro-Muscular Incapacitation to broń, dzięki której można będzie uziemić każdego przeciwnika. Wykorzystuje do tego prąd, a wyrzuca się ją z granatnika. Może to być doskonałe rozwiązanie podczas operacji w każdym terenie. Jak działa?

US Army zamówiła dopiero dwa prototypowe modele, więc póki co nie ma dokładnego opisu działania. Jest za to koncepcja, która prezentuje się następująco: wystrzelony z granatnika 40-milimetrowy pocisk przyczepia się do celu i przez 30 sekund razi go prądem o wysokim napięciu i niskim natężeniu. Efekty? Silny ból i chwilowy paraliż spowodowany przez zakłócenie działania układu nerwowego. Za powstanie HEMI odpowiada ulokowana w Arizonie firma Taser International. Jak sama nazwa sugeruje, specjalizuje się ona w produkcji elektroszoków.

HEMI będzie wystrzeliwany z sześciostrzałowego granatnika M32 lub z podlufowego, używanego w karabinach szturmowych. US Army chce wyposażyć w granaty paraliżujące formacje Marine Corps, a poligonem doświadczalnym będzie Afganistan. HEMI doskonale nadaje się również do użycia podczas demonstracji i zamieszek w każdym miejscu świata. Szacowany zasięg wystrzelonego pocisku tego typu wynosi 100 metrów.

Henryk Tur

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: rażony prądem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy