Reklama

Nuance Communications będzie produkować mówiące samochody

Inżynierowie z firmy Nuance Communications chcieliby sprawić, że mówiące samochody staną się rzeczywistością dzięki Dragon Drive.

Firma zajmująca się rozpoznawaniem głosu, prezentując Dragon Drive, obiecuje, że ich produkt będzie oferował dużo więcej niż przyjmowanie zwykłych poleceń głosowych. Obiecują wejście w domenę języka naturalnego.

Komputery nagle nie zaczną rozumieć komunikatów, które są wypowiadane w ich kierunku. Ale Dragon Drive ma być platformą, która, rozwijana, ma doprowadzić właśnie do tego. Początki mają być proste. Pierwsza wersja aplikacji ma pozwalać kierowcom na wygodne dyktowanie SMS-ów i wysyłanie ich do osób z listy kontaktów. Niby nic, Siri obsługuje już taką funkcjonalność. Ale z czasem firma planuje dodawać nowe funkcjonalności. A wraz ze wzrostem liczby komunikatów przekazywanych za pomocą platformy, serwery umieszczone w chmurze mają uczyć się rozumieć ludzką mowę.

Reklama

Dodawane usługi mają skupiać się na nawigacji a umiejętność automatycznego rozumienia języka naturalnego ma pomóc w komunikacji z urządzeniami.

Jak na razie Google i Apple, które mają dużo lepsze zaplecze technologiczne, tego nie dokonały. Zobaczymy czy Nuance Communications uda się zrealizować coś takiego.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: samochody | Siri

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne