Opony Goodyear same się napompują

Nowe opony Goodyear będą same dbały o to, by ciśnienie powietrza w środku było utrzymywane na odpowiednim poziomie. Opony wyposażone w system Air Maintenance Technology automatycznie uruchamiają pompę, kiedy ciśnienie spada poniżej określonego poziomu.

Wewnątrz opony znajduje się wskaźnik ciśnienia. Gdy powietrza jest zbyt mało, wskaźnik otwiera zawór pompy, wpuszczając więcej gazu do środka. Zastosowano system pasywny, czyli wystarczy, by auto było w ruchu: przy każdy obrocie koła, komora w pompie jest odkształcana, a powietrze, które zostało do niej zassane, jest przepychane do głównej komory opony.

Samopompujący mechanizm nie jest nowością, ale dotychczas automatyczne uzupełnianie powietrza w oponach odbywało się przy pomocy pompy umieszczonej w samochodzie i połączonej z oponami przewodami. Pompa wkomponowana w każdą oponę to mniej skomplikowane i awaryjne rozwiązanie.

Technologia jest prezentowana na wystawie Internationale Automobil-Ausstellung 2012 w Hanowerze. Kiedy nowe opony Goodyear trafią do klientów, na razie nie wiemy.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: opony | motoryzacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama