Pierwsza taka pamięć USB na świecie

Ile razy zdarzyło się Wam zastanawiać, czy pożyczyć komuś pendrive'a, bo akurat nie pamiętaliście, czy nie ma tam czegoś ważnego (albo kompromitującego). Ten prosty gadżet mógłby sprawić, że podobne problemy znikną raz na zawsze!

Kreatywnych sposobów na unowocześnienie przenośnej pamięci jest wiele. Chociażby połączenie pendrive'a i zegarka oraz ciekawy pomysł na wykorzystanie starych kart microSD. Kolejny koncept pochodzi z Azji, jego autorem jest Hyunsoo Song.

Jego propozycja jest dosyć prosta - wystarczy stworzyć modułowe pamięci flash, które mogłyby funkcjonować zarówno jako jedno urządzenie, jak i jako kilka oddzielnych. Każdy człon przechowuje innego rodzaju pliki - jest osobne miejsce na dokumenty, zdjęcia, muzykę i prywatne dane. Nie trzeba tworzyć katalogów, a jedynie przydzielić plik do wybranej kategorii. Kiedy właściciel nie chce, żeby ktoś oglądał jego prywatne rzeczy albo zgrywał zdjęcia, wystarczy, że odczepi odpowiedni człon.

Oczywiście obecnie istnieje wiele sposobów na ochronę danych, jednak zabezpieczanie hasłem, szyfrowanie czy ukrywanie plików wymaga dodatkowego zachodu. Koncept modułowego pendrive'a jest znacznie prostszy i intuicyjny w użyciu. Wiele wskazuje jednak, że pozostanie jedynie na papierze, podobnie jak wiele kreatywnych, ale mało opłacalnych pomysłów.

Reklama

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: USB | pamięć
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy