Kingston Technology - pamięć USB jak u premiera

Kingston Digital spółka zajmująca się produktami typu flash, wprowadza centralnie zarządzane pamięci USB, spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa, charakterystyczne dla instytucji rządowych.

Pamięci Data Traveler 4000
Pamięci Data Traveler 4000materiały prasowe

Opublikowany w ubiegłym miesiącu raport Instytutu Ponemon jasno wskazuje, że koszty wynikające z wycieków danych rosną w zatrważającym tempie. Przekładając to na finanse, wymierne straty związane z nieprawidłowym zabezpieczeniem urządzeń mobilnych w organizacjach położonych na terenie USA wzrosły o 15 proc. rok do roku, osiągając zawrotną kwotę 258 dolarów za jeden przypadek zagubienia pendrive'a. Dane z innych obszarów wskazują nawet na czterokrotny wzrost zagubionych pamięci USB w 2010 roku, gdzie nawet 1 na 10 pracowników gubi swój pendrive zawierający korporacyjne informacje.

Sondaż przeprowadzony przez BlockMaster wykazał, że 76 proc. pracowników instaluje nieznane pamięci USB w firmowych laptopach zwiększając w ten sposób ryzyko zawirusowania swojej sieci korporacyjnej. Szyfrowanie może zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do danych. Jednak

w niektórych przypadkach komplikacje związane z oprogramowaniem sprawiają, że pracownicy, zamiast firmowych pamięci, stosują wygodniejsze w użyciu, "cywilne" urządzenia.

Skonstruowane z myślą o takich odbiorcach, DT4000-M jest jedynym urządzeniem na rynku, które odpowiada na z pozoru zwykłe potrzeby korporacyjnych użytkowników.

- Najnowsze dane dotyczące utraty danych nie do końca pokazują główną potrzebę rzedsiębiorstw. Ważna jest nie tylko ochrona pamięci USB - ale szerszym aspekcie - cała strategia korporacyjna otycząca procedur zabezpieczania pamięci przenośnych - powiedział John Terpening, Szef Działu zyfrowanych Pamięci USB w firmie Kingston. - Pora skończyć z plagą strat ściśle tajnych i ważnych danych z powodu źle zabezpieczonych dysków USB - mówi Anders Kjellander, szef działu bezpieczeństwa BlockMaster

Kingston DT4000-M będzie dostępny w sprzedaży w pierwszym tygodniu maja 2011 r.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas