RoboJet Duel - polski roboodkurzacz posprząta nasze mieszkania

Do niedawna rynek był zdominowany przez międzynarodowe koncerny oferujące swoje automatyczne roboty sprzątające. Od kilku lat możemy jednak kupić również polskie roboty odkurzacze marki RoboJet.

RoboJet Duel
RoboJet Duelmateriały prasowe

Ideą powstania marki RoboJet było spopularyzowanie robotów sprzątających jako standardowego wyposażenia każdego gospodarstwa domowego i stawienie czoła dotychczasowemu przeświadczeniu, że roboodkurzacz jest drogim gadżetem dostępnym dla nielicznych. Niedawno odbyła się premiera najnowszego urządzenia RoboJet. Polski producent zaprezentował automatyczny odkurzacz RoboJet Duel.

Najnowsza wersja RoboJet Duel to przede wszystkim zmieniony design, bardziej przejrzysty panel sterowania oraz poprawione algorytmy sprzątania. Warto podkreślić, że RoboJet Duel jest jedynym dostępnym w swojej klasie urządzeniem na polskim rynku, który posiada komunikaty głosowe w języku polskim. Już w momencie włączenia robot wita nas przyjemnym dla ucha głosem "Witaj, cieszę się, że mogę zadbać o twój dom", a następnie informuje o uruchomionych funkcjach. Takie rozwiązanie może być ogromnym wsparciem dla osób starszych lub niedowidzących.

RoboJet Duel jest jednym z najcichszych odkurzaczy automatycznych na rynku. Jego głośność pracy w zależności od podłoża to ok. 50 dB. Na dywanach i wykładzinach poziom głośności mierzony ok. 1 m od urządzenia spada nawet do 45 dB.

RoboJet Duelmateriały prasowe

RoboJet chcąc przyzwyczaić nas do codziennego korzystania ze swoich urządzeń stawia przede wszystkim na intuicyjność. Po naciśnięciu jednego przycisku sprzątania automatycznego robot sam doskonale będzie wiedział, co ma robić. Do wyboru mamy dodatkowo 2 prędkości odkurzania (szybko i wolno). Jeśli jednak mamy odkurzenia mały fragment podłogi możemy skorzystać z 3-minutowego trybu punktowego. Funkcja ta jest przeznaczona do małego obszaru, ale o dużym stopniu zabrudzenia. Urządzenie zatacza spiralne ruchy, od najmniejszego do największego (do 1,5 m2) po czym spiralnym ruchem zatacza coraz mniejsze ruchy i wraca do tego samego punktu.

Najważniejszy element wyposażenia robota to niewątpliwie stacja dokująca. Jest ona podłączona bezpośrednio do ładowarki. Z niej urządzenie wyjeżdża w zaprogramowanym czasie i do niej wraca po skończonej pracy lub gdy wyładuje się bateria. Robota można zaprogramować na wybraną godzinę lub dzień tygodnia, aby sprzątał podczas naszej nieobecności. Zastosowanie wielu czujników to pewność, że gdy nas nie ma robot nie tylko dokładnie posprząta w bezpośredniej bliskości mebli i przedmiotów znajdujących się na podłodze, ale również nie spadnie ze schodów dzięki czujnikom wysokości.

Dołączona do zestawu wirtualna ściana idealnie sprawdzi się dla rodziców małych dzieci albo posiadaczy zwierząt. Jeśli nie chcemy, aby automatyczny odkurzacz wjechał w jakiś zakamarek mieszkania niewidzialna wiązka promieni podczerwieni generowana przez wirtualną ścianę ograniczy zasięg pracy robota odkurzacza. Możemy w ten sposób zabezpieczyć obszar, na którym przebywają dzieci bez obaw, że zabawki są rozsypane na podłodze albo stoi miska z wodą dla naszego pupila.

RoboJet Duelmateriały prasowe

RoboJet Duel jest przeznaczany do pomieszczeń o różnym kształcie i wielkości, a na jednym cyklu naładowania baterii może pracować do 120 min, co średnio pozwala na odkurzenie ok. 100 m2 podłogi. Wszystko zależy od układu pomieszczeń oraz rozstawienia mebli. Dla użytkowników o większej powierzchni został przewidziany tryb "Full Go". Po jego włączeniu urządzenie po rozładowaniu wróci do stacji dokującej, aby po naładowaniu akumulatorów znów rozpocząć pracę. Cykle sprzątania będą się powtarzały do momentu wyłączenia trybu "Full Go".

W cenie odkurzacza dostaniemy bogaty zestaw akcesoriów. W komplecie z odkurzaczem znajduje się stacja dokująca, wirtualna ściana, dodatkowy komplet szczotek bocznych, szczotka do czyszczenia urządzenia i pilot zdalnego sterowania. Takie wyposażenie ma bezpośredni wpływ na późniejsze użytkowanie robota. Sugerowana cena kompletu to 990 zł.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas