Software to za mało dla Google. Player jeszcze w tym roku?

"Wall Street Journal" donosi, że do końca tego roku na rynku pojawi się najnowszy produkt Google. Nie do końca wiadomo, co to dokładnie będzie, ale według nieoficjalnych informacji mówi się o "tajemniczym rozrywkowym urządzeniu".

Według dziennika, za nowy projekt hardware'owy odpowiedzialna jest ta sama grupa specjalistów, która pracowała nad stworzeniem Androida. Podobno w zeszłym tygodniu prototypy urządzenia były testowane w mieszkaniach pracowników firmy. Łącznie do testów trafiły 252 prototypy do pracowników w miastach Mountain View, Nowy Jork, Los Angeles i Cambridge.

Na razie zupełnie nic nie wiadomo na temat, co to może być. Serwis GigaOm dotarł do informacji, jakoby Google zwróciło się do FCC (Federalna Komisja Łączności) o możliwość testowania urządzenia wyposażonego w moduły Wi-Fi oraz Bluetooth.

Reklama

Spekuluje się o urządzeniu pozwalającym na bezprzewodowe połączenie smartfonów i tabletów opartych o platformę Android z elementami instalacji domowej audio-video, w której występują urządzenia z Google TV. Czy faktycznie o to chodzi? Trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać na oficjalne informacje lub wcześniejsze "przecieki".

Testy rozpoczęto 17 stycznia i potrwać mają one około sześciu miesięcy. Po tym czasie Google prawdopodobnie powinno podać jakąś oficjalną informację. Zwłaszcza, że temat hardware'owych zapędów giganta z Mountain View robi się coraz głośniejszy. Dzisiaj wypłynęła informacja o tym, że Google w obrębie swej siedziby buduje sieć tajnych laboratoriów, służących do testowania nowych sprzętów. Szykuje się więc prawdziwa wojna z Apple na wszystkich płaszczyznach działalności?

Marcin Honkisz

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy