Sony kończy działalność na rynku e-czytników

Na początku maja Sony przedstawiło raport finansowy, który nie był zbyt optymistyczny dla japońskiego producenta. O ile sprzedaż konsol PlayStation 4 jest na zadowalającym poziomie, tak już w innych sektorach firma ma spore problemy. W związku z tym ogłoszono właśnie, że producent wycofuje się z rynku e-czytników.

Jest to już drugi sektor z którego w tym roku wycofuje się Sony – na początku roku firma sprzedała oddział odpowiedzialny za markę komputerów Vaio. Producent podkreślił, że planowany wcześniej następca modelu PRS-T3 nie zostanie ostatecznie wydany. Powodem zamknięcia się na rynek e-czytników jest rosnąca konkurencja. Niemały wpływ ma tutaj Amazon, którego dominacja w postaci e-czytników Kindle jest odczuwalna również przez innych producentów – problemy ma m.in. Barnes&Noble, który niedawno rozpoczął współpracę z Samsungiem w celu utrzymania się na rynku.
 
Warto przypomnieć, że podobnie jak w przypadku Walkmana czy płyty CD, to właśnie Sony jako pierwsza firma na świecie wypuściła pierwszy komercyjny e-czytnik o nazwie Librie z wyświetlaczem e-ink oraz 10 MB pamięci z możliwością pomieszczenia do 500 książek. I choć Amazon zadebiutował na rynku 3 lata później oferując mniejsze możliwości techniczne, to swoją dominującą przewagę uzyskał dzięki ogromnej bazie dostępnych e-booków w niższych niż u konkurencji cenach.

Reklama

Sony z początkiem tego roku wycofało się również ze sprzedaży książek na terenie Europy, Stanów Zjednoczonych i Australii, co oznacza definitywne zakończenie rozwoju w tym sektorze.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony | czytnik ebooków
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy