Reklama

Stompy - pająk, który zastąpi samochód

Trudno wyobrazić sobie, żeby w krótkim czasie auta zostały zastąpione przez inne środki transportu. Mimo tego pojawiają się interesujące i dziwaczne pomysły taki jak Stompy.

Temat samochodów przyszłości nigdy się nie nudzi. Co chwilę pojawiają się coraz bardziej wymyślne projekty na to jak zrewolucjonizować najpopularniejszy obecnie środek transportu. Stompy kompletnie odchodzi od przyjętych standardów i nie sposób nawet nazwać go samochodem. W zamyśle maszyna krocząca na sześciu nogach miałaby ułatwić transport w mieście m.in. dzięki możliwości poruszania się ponad ruchem ulicznym. Robot ma ważyć ponad tonę i posiadać silnik o mocy 135 KM, który będzie poruszał hydraulicznymi odnóżami.

Project Hexapod nie jest tylko twórczym pokazem umiejętności jednego projektanta. W sumie nad wielkim robotem pracuje 15 osób z Artisans Asylum i planują stworzyć gotową, w pełni funkcjonalną maszynę w ciągu 4 miesięcy. Gigantyczny pająk z pewnością samochodu nie zastąpi, ale już nie mogę się doczekać efektów pracy studentów.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama