Tablet, smartfon, laptop, aparat - wszystko w jednym od Fujitsu

Co powiecie na laptop, tablet, telefon, odtwarzacz mp3 i aparat w jednym? Niemożliwie do realizacji? Projektanci z YankoDesign przedstawili koncept Fujitsu Lifebook 2013, który zdaje się mocno wykraczać poza to, co dzisiaj możemy zobaczyć na sklepowych półkach.

Lifebook 2013 to sprzęt podzielony na moduły, z których każdy jest pełnowartościowym urządzeniem. I tak, dla przykładu, część "tabletowa" może służyć jako tablet jako taki, ale po połączeniu z całością staje się pełnoprawną klawiaturą QWERTY. Mało tego - tablet dzieli z laptopem swoją mocą obliczeniową, przez co całość działa szybciej, wymieniając przy okazji dane między urządzeniami.

Ponadto, tablet w roli klawiatury umożliwia m.in. ręczne pisanie stylusem czy wykorzystuje dwa wyświetlacze jednocześnie. Autorzy projektu twierdzą również, że taka klawiatura będzie mniej podatna na uszkodzenia niż tradycyjne.

Reklama

Podobnie rzecz ma się z aparatem. Zmęczeni koniecznością robienia zdjęć z wakacji swoimi 17-calowymi potworami? Wasz koszmar niedługo się skończy! Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu aparat możemy odpiąć od laptopa i voila` - kilka kilogramów mniej w wakacyjnej torbie.

Konceptowe urządzenie posiada również specjalny moduł telefonowy, odłączając który swobodnie skorzystamy z wszystkich funkcji zaawansowanego smartfona. Na chwilę obecną projekt ma niewielkie szanse na zastosowanie komercyjne, choć nie takie zwroty akcji obserwowaliśmy już w przeszłości.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Fujitsu | Aparat fotograficzny | tablet | prototyp
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy