Reklama

Tablet, smartfon, laptop, aparat - wszystko w jednym od Fujitsu

Co powiecie na laptop, tablet, telefon, odtwarzacz mp3 i aparat w jednym? Niemożliwie do realizacji? Projektanci z YankoDesign przedstawili koncept Fujitsu Lifebook 2013, który zdaje się mocno wykraczać poza to, co dzisiaj możemy zobaczyć na sklepowych półkach.

Lifebook 2013 to sprzęt podzielony na moduły, z których każdy jest pełnowartościowym urządzeniem. I tak, dla przykładu, część "tabletowa" może służyć jako tablet jako taki, ale po połączeniu z całością staje się pełnoprawną klawiaturą QWERTY. Mało tego - tablet dzieli z laptopem swoją mocą obliczeniową, przez co całość działa szybciej, wymieniając przy okazji dane między urządzeniami.

Ponadto, tablet w roli klawiatury umożliwia m.in. ręczne pisanie stylusem czy wykorzystuje dwa wyświetlacze jednocześnie. Autorzy projektu twierdzą również, że taka klawiatura będzie mniej podatna na uszkodzenia niż tradycyjne.

Podobnie rzecz ma się z aparatem. Zmęczeni koniecznością robienia zdjęć z wakacji swoimi 17-calowymi potworami? Wasz koszmar niedługo się skończy! Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu aparat możemy odpiąć od laptopa i voila` - kilka kilogramów mniej w wakacyjnej torbie.

Konceptowe urządzenie posiada również specjalny moduł telefonowy, odłączając który swobodnie skorzystamy z wszystkich funkcji zaawansowanego smartfona. Na chwilę obecną projekt ma niewielkie szanse na zastosowanie komercyjne, choć nie takie zwroty akcji obserwowaliśmy już w przeszłości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama