Reklama

TshirtOS - koszulka z dostępem do internetu

Postęp technologiczny nieubłaganie pcha nasze życie do przodu. Coraz nowocześniejsze telefony, superszybkie tablety i cienkie laptopy to już standard naszej stechnicyzowanej codzienności. Tylko ciuchy jakieś takie zeszłoroczne... Na to też jest rada.

TshirtOS to nie jakaś tam koszulka z przypiętymi tu i ówdzie LED-ami. Ten niezwykły geekowski gadżet kryje w sobie całkiem pokaźny zestaw nowoczesnych technologii. Co ma ta cyberplatforma do codziennego "wyrażania siebie"?

Pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy, to wyświetlacz LED. Co prawda o dość niskiej rozdzielczości, ale nieskomplikowane wzory będą na nim doskonale widoczne. Do tego dochodzi wbudowana kamera, mikrofon, głośnik i akcelerometr. Całym tym zestawem steruje się za pomocą smartfona przez specjalną aplikację.

A jak można "wyrażać siebie" za pomocą tej koszulki? Wyświetlać bieżące tweety, odtwarzać klipy muzyczne ulubionego artysty, robić zdjęcia z poziomu pępka i wysyłać je błyskawicznie do Instagramu. CuteCircuit, projektant tej nowoczesnej koszulki, zapowiada masową produkcję po przeprowadzeniu testów polowych w środowisku rozpieszczonej i bogatej młodzieży.

Reklama

CuteCircuit wszedł w partnerstwo z producentem alkoholi Ballantine's i zamierza produkować z nimi TshirtOS. Na poniższym wideo znajdziecie krótką prezentację.

Mariusz Kamiński

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: koszulka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL