UFO wysysa Słońce?

NASA uchwyciła tajemnicze zjawisko na Słońcu. Czy jest to zwyczajny wybuch plazmy, czy uzupełniający paliwo statek kosmitów?

Od początku marca Ziemię bombarduje niezwykle silny wiatr słoneczny. Nic w tym dziwnego, skoro nasza życiodajna gwiazda weszła w okres wzmożonej aktywności, którego apogeum przypadnie na rok 2013.

NASA, która skrupulatnie obserwuje trwającą obecnie burzę słoneczną, zarejestrowała tajemnicze zjawisko, które na pierwszy rzut oka przypomina koronalny wyrzut masy (olbrzymi obłok plazmy wyrzucany w przestrzeń międzyplanetarną). Jest jednak coś nietypowego w tym konkretnym przypadku, bowiem strumień naładowanych cząstek zdaje się trafiać bezpośrednio do kulistego obiektu znajdującego się w niebezpiecznie bliskiej odległości od Słońca.

Reklama

Pojawiły się nawet insynuacje, że uchwycone UFO to statek kosmiczny przedstawicieli pozaziemskiej cywilizacji uzupełniający zapasy energii/paliwa bezpośrednio ze Słońca. Naukowcy jak na razie nie są w stanie zaproponować lepszego wytłumaczenia zaobserwowanego fenomenu.

Obraz został zarejestrowany przez Solar Dynamics Observatory i przetworzony przez placówkę NASA, Goddard Space Flight Center. Opisywane zjawisko możecie zobaczyć je na poniższym materiale wideo:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NASA | zjawisko | Słońce | kosmici | Burza magnetyczna | UFO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama