Reklama

UFO wysysa Słońce?

NASA uchwyciła tajemnicze zjawisko na Słońcu. Czy jest to zwyczajny wybuch plazmy, czy uzupełniający paliwo statek kosmitów?

Od początku marca Ziemię bombarduje niezwykle silny wiatr słoneczny. Nic w tym dziwnego, skoro nasza życiodajna gwiazda weszła w okres wzmożonej aktywności, którego apogeum przypadnie na rok 2013.

NASA, która skrupulatnie obserwuje trwającą obecnie burzę słoneczną, zarejestrowała tajemnicze zjawisko, które na pierwszy rzut oka przypomina koronalny wyrzut masy (olbrzymi obłok plazmy wyrzucany w przestrzeń międzyplanetarną). Jest jednak coś nietypowego w tym konkretnym przypadku, bowiem strumień naładowanych cząstek zdaje się trafiać bezpośrednio do kulistego obiektu znajdującego się w niebezpiecznie bliskiej odległości od Słońca.

Pojawiły się nawet insynuacje, że uchwycone UFO to statek kosmiczny przedstawicieli pozaziemskiej cywilizacji uzupełniający zapasy energii/paliwa bezpośrednio ze Słońca. Naukowcy jak na razie nie są w stanie zaproponować lepszego wytłumaczenia zaobserwowanego fenomenu.

Reklama

Obraz został zarejestrowany przez Solar Dynamics Observatory i przetworzony przez placówkę NASA, Goddard Space Flight Center. Opisywane zjawisko możecie zobaczyć je na poniższym materiale wideo:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy