Zamów sobie deszcz spadających gwiazd

Japończycy chcą uruchomić usługę... deszczu meteorów na zamówienie. Będzie ona dostępna za odpowiednią opłatą na specjalne okazje: święta państwowe, urodziny czy oświadczyny.

Idea japońskiego start-upu o nazwie ALE jest prosta. W przypadku opłacenia zamówienia, na orbitę (ok. 400-500 km nad Ziemią) zostanie wystrzelony mały satelita zawierający kule o średnicy kilku centymetrów. Będą one wyrzucane seriami w kierunku ziemskiej atmosfery, co zagwarantuje niezapomniany spektakl. Jest to stuprocentowo bezpieczne, bo kule w całości płoną podczas szybkiego lotu. Co ciekawe, skład chemiczny kul może być modyfikowany, dzięki czemu ma być możliwe wywoływanie różnokolorowego deszczu meteorów.

Założycielką start-upu ALE jest Lena Okajima, która na umieszczaniu obiektów na orbicie się zna i ma doktorat z astronomii. Co ciekawe, projekt nie zamierza skupiać się tylko na zarabianiu pieniędzy. Chociaż satelita będzie wysyłany na orbitę za prywatne pieniądze, to zanim spłonie w atmosferze dostarczy naukowcom szeregu cennych informacji.

Zamówienie deszczu meteorów początkowo będzie dosyć drogie. Ma kosztować milion jenów, czyli w przeliczeniu blisko 30 000 zł. Niewykluczone, że w przyszłości usługa potanieje.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Start-up | Meteor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama