Siemens zadba o jakość powietrza w Londynie

Siemens wdroży na terenie Londynu system regulujący pobieranie opłat za wstęp do strefy niskoemisyjnej (ULEZ). System będzie monitorował i kontrolował pojazdy przejeżdżające przez określone obszary, skutecznie i szybko identyfikując te, które nie spełniają norm emisji spalin dla stref niskoemisyjnych. Oprogramowanie będzie zintegrowane z istniejącymi czujnikami drogowymi i systemem kamer do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Całość zostanie wdrożona w kwietniu 2019 roku.

Siemens zadba o czyste powietrze w Londynie - wkrótce i w kolejnych krajach
Siemens zadba o czyste powietrze w Londynie - wkrótce i w kolejnych krajachmateriały prasowe

Wprowadzenie systemu ULEZ zmniejszy emisję tlenku azotu oraz cząstek stałych, co sprawi że śródmieścia Londynu staną się bezpieczniejszym i bardziej przyjemnym miejscem do życia, pracy i zwiedzania. Te pozytywne efekty są szczególnie korzystne dla młodych i starszych ludzi oraz tych, którzy cierpią na problemy z układem oddechowym, jak również mieszkańców szczególnie zanieczyszczonych dzielnic. Wiele aut monitorowanych w systemie ULEZ będzie spoza strefy więc korzyści wynikające ze zmniejszonej emisji spalin będą odczuwane również w okolicach otaczających strefę.

- Po instalacji systemu wszystkie pojazdy będą musiały spełniać normy emisji spalin lub będą obciążone dziennymi opłatami podczas wjazdu do centrum Londynu. Pracujemy nad tym, aby zapewnić niezbędną infrastrukturę, która zacznie działać w 2019 r., a zlecenie tego projektu spółce Siemens gwarantuje, że terminy będą dotrzymane. Jakość powietrza w Londynie nie jest tymczasową kwestią i gdy tylko system ULEZ zostanie uruchomiony, będzie działał 24 godziny na dobę, 365 dni w roku - powiedział Paul Cowperthwaite, główny manager odpowiedzialny za systemu ściągania opłat od użytkowników dróg w organizacji Transport dla Londynu (TfL).

Siemens będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie, budowę, obsługę i 10-letni serwis nowego systemu w Londynie.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas