Magia PNA uchwycona w obiektywie

Puchar Narodów Afryki 2012 już za nami. Turniej dość niespodziewanie wygrała ekipa Zambii, która według fachowców nie miała nawet prawa przejść fazy 1/4 finału. Jak to się stało, że imprezę wygrał zespół, na którego nikt nie stawiał? To już po prostu magia mistrzostw Czarnego Lądu, które da się zaobserwować także dzięki uchwyconym tam fotografiom.

PNA to turniej zgoła inny niż wszystkie. Bogactwo kolorów, uderzająca często w oczy bieda, skrajne warunki mieszkańców kontynentu - to wszystko oraz wiele innych aspektów da się bez problemu zauważyć na każdej tego typu imprezie piłkarskiej, jak tylko ma tam miejsce. To wszystko widać między innymi na galeriach zdjęciowych, które dziennikarze z całego świata przywożą ze sobą z Afryki. Dlatego dziś postanowiliśmy podzielić się z wami jedną z właśnie takich kolekcji fotografii, które nie tylko oddają wydarzenia z samego turnieju, ale też klimat tamtejszych terenów. Zapraszamy!